Piotr Matuszewski podwójnym mistrzem Polski juniorów!

Piotr Matuszewski został podwójnym Mistrzem Polski juniorów. Na kortach ziemnych Sopot Tenis Klub nie stracił seta zarówno w rywalizacji singlowej, jak i deblowej! Kaliszanin w turnieju został rozstawiony z numerem dwa. W trzech pierwszych rundach stracił łącznie jednego gema! W półfinale przyszedł pierwszy poważniejszy test, gdyż z Michałem Sikorskim wygrał 7:5, 6:1.

Od pierwszej rundy do ćwierćfinału nie mogłem ocenić za dobrze mojej dyspozycji, ponieważ wystarczyło, że bylem skoncentrowany. W pierwszym secie półfinału rywal grał dobrze i rywalizacja była wyrównana. Drugi set potoczył się już pod moją kontrolą – relacjonuje przebieg turnieju Piotr Matuszewski.

W finale na Piotra czekał dobry kolega i zarazem najwyżej rozstawiony w mistrzostwach Kacper Żuk. Kaliszanin pierwszego seta wygrał 7:5, zapisał także na konto dwa gemy w drugiej partii, a następnie Żuk zrezygnował z dalszej rywalizacji.

Wiedziałem, że finał będzie ciężki, szczególnie, że od blisko roku jeździmy razem po turniejach i wspólnie trenujemy. Znamy więc swoje wady i zalety. W pierwszym secie zagrałem dobrze, gra była wyrównana, ale ostatecznie udało mi się wygrać. W drugim secie przy 2:0 dla mnie Kacper zszedł z kortu, ponieważ bolała go ręka. Nie chciał jej nadwyrężać przed Wimbledonem – tłumaczy Piotr Matuszewski. Kaliszanin po turnieju żałował tylko, iż na słynnych sopockich kortach (przed laty rozgrywane były tu turnieje ATP i WTA, a po tytuł na tym obiekcie sięgnął m.in. Rafael Nadal) brakowało publiczności. – Chociaż razem z Kacprem należymy do czołówki juniorów na świecie i gramy dobry tenis, to na finale było nie więcej niż 8-10 osób.

Piotr Matuszewski i Kacper Żuk zagrali wspólnie w deblu. Jak nietrudno się domyślić, nie mieli godnych siebie rywali, tracąc w całym turnieju łącznie sześć gemów.

Kaliszanin po raz pierwszy sięgnął po tytuł indywidualnego mistrza Polski juniorów. Ma on z kolei na koncie drugie miejsca w halowych mistrzostwach Polski juniorów i młodzieżowców. Piotr zdobywał także tytuły i medale w młodszych kategoriach wiekowych.

Teraz Piotr Matuszewski koncentruje się na przygotowaniach do rywalizacji w juniorskim Wimbledonie. Od środy trenować będzie na sztucznej trawie w Kórniku (k. Poznania), zaś w przyszłym tygodniu po raz pierwszy w życiu zagra w turnieju na kortach trawiastych. Mowa o zawodach ITF juniorów pierwszej kategorii w Londynie. Weźmie w nich udział cała światowa czołówka. Turniej ten odbędzie się bezpośrednio przed zmaganiami na Wimbledonie.