Koniec przygody z Wimbledonem

Koniec pięknej przygody Piotra Matuszewskiego z juniorskim Wimbledonem. Kaliszanin przegrał w 1/8 finału z trzecim w rankingu Felixem Augerem-Aliassime 0:6, 5:7. Piotr przegrał pierwszych osiem gemów tego spotkania, ale później podjął wyrównaną walkę z tegorocznym finalistą juniorskiego Roland Garros. Niestety w końcówce drugiego seta nie wykorzystał trzech okazji na doprowadzenia do tie breaka.

Tym razem nie powiódł się występ deblowy Piotrowi Matuszewskiemu i Kacprowi Żukowi, gdyż przegrali w pierwszej rundzie z Lukasem Kleinem oraz Yosuke Watanukim 4:6, 5:7.

Piotr nie będzie miał zbyt wiele czasu na regenerację sił, a co więcej musi się szybko przestawić z nawierzchni trawiastej na ziemną. Od soboty powalczy bowiem w eliminacjach challengera w Poznaniu, z pulą nagród 42 500 euro. Jest to drugi największy turniej mężczyzn w Polsce. Piotr otrzymał „dziką kartę” do eliminacji, ale również do turnieju głównego w deblu (w duecie z Kacprem Żukiem).

Będzie więc dobra okazja na zdobycie cennych punktów do rankingu ATP. Zachęcamy do wycieczki do Poznania. Turniej rozegrany będzie w Parku Tenisowym Olimpia (ul. Warmińska 1).

fot. Susan Mullane (ITF)