Matuszewski rywalizował w Poznaniu

Piotr Matuszewski ma za sobą debiut w jednym z największych turniejów tenisowych w Polsce. W challengerze Poznan Open wystąpił w eliminacjach singla oraz w turnieju głównym debla (w parze z Kacprem Żukiem) – w obu przypadkach dzięki „dzikim kartom”.

Niestety, Piotr tym razem nie zdołał sprawić niespodzianki i przegrywał z wyżej notowanymi oraz znacznie bardziej doświadczonymi rywalami. Na pewno występu nie ułatwił fakt, że do turnieju w Poznaniu przystąpił prosto po juniorskim Wimbledonie, w związku z czym nie zdążył odpowiednio przestawić się z kortów trawiastych na ziemne.

Są i dobre wiadomości. Po Wimbledonie Piotr Matuszewski awansował na 34. miejsce w rankingu juniorskim (najwyższe w karierze)! W przyszłym tygodniu Piotr będzie reprezentował Polskę w Mistrzostwach Europy Juniorów, które rozegrane zostaną w Szwajcarii. W okresie wakacyjnym kaliszanin ma również w planach występ w Drużynowych Mistrzostwach Europy oraz w dorosłych turniejach ITF w Bydgoszczy oraz Poznaniu (oba z pulą nagród 25 tys. dolarów). W ostatnim tygodniu sierpnia Piotr zagra zaś w turnieju ITF juniorów w Kanadzie, a następnie w juniorskim US Open.

***

POZNAN OPEN (pula nagród 42 500 euro)

Pierwsza runda eliminacji:
Tak Khunn Wang (Francja, 5) – Piotr Matuszewski (WC) 6:4, 6:1

Pierwsza runda debla:
A. Niedowiesow, A. Sidorenko (Kazachstan, Francja) – P. Matuszewski, K. Żuk (WC) 7:5, 6:1