Weekend bogaty w sukcesy

Reprezentanci naszego klubu mają za sobą bardzo udany weekend. W turnieju rankingowym PZT w Pobiedziskach finał osiągnął Michał Matuszewski, a po tytuł w Kępnie sięgnął Aleks Pietrzak. Ich młodsi koledzy i koleżanki z dobrej strony pokazali się w turnieju w Puszczykowie, jak również w rozgrywkach w Czechach.

Po blisko dwuletniej przerwie w turnieju rankingowym Polskiego Związku Tenisowego wystąpił Michał Matuszewski, debiutując zarazem w kategorii kadetów (do lat szesnastu). W turnieju WTK w Pabianicach Michał rozegrał aż pięć spotkań, przegrywając dopiero to ostatnie. Jak sam przyznał, na finał nie starczyło już trochę sił, ale występ i tak należy uznać za duży sukces, a zarazem preludium do kolejnych startów.

Na turniej do Kępna udała się trójka naszych reprezentantów. W kategorii do lat 13 bezkonkurencyjny okazał się Aleks Pietrzak, sięgając po pierwszy tytuł w karierze! Piąte miejsce w tej samej kategorii osiągnął Jakub Biś, zaś wśród dziewcząt (także do lat trzynastu) trzecie miejsce zajęła Matylda Szuk, dla której był to turniejowy debiut.

W sobotę w kolejnym turnieju w Czechach rywalizowali Borys Parczyński oraz Gabrysia Stefaniak, a już dzień później udali się na turniej Tenis 10 (kat. pomarańczowa) do Puszczykowa. W tej samej imprezie wzięły również udział Nela Pietrzak (kat. pomarańczowa) oraz Marysia Stefaniak (kat. niebieska). Cała nasza czwórka podjęła zaciętą rywalizację w tym największym w Polsce tenisowym cyklu dla najmłodszych. Najlepiej wypadł Borys, który nieznacznie przegrał mecz pierwszej rundy, ale następnie triumfował w turnieju „pocieszenia”.

Bogaty w turnieje będzie również miesiąc wrzesień. Najważniejszym występem dla naszych podopiecznych będzie Metalplast Cup. W ramach tej imprezy odbędzie się turniej Tenis 10 w kat. pomarańczowej, a przede wszystkim pierwszy raz w Kaliszu rozegrany zostanie Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny (w kat. do lat dwunastu oraz czternastu). Nasi młodzi podopieczni wezmą również udział w turnieju Tenis 10 (kat. pomarańczowa) na kortach Parku Przyjaźni, który rozegrany 11 września. Dzień wcześniej odbędzie się w naszym mieście akcja „Dzieciak do rakiet” (więcej na jej temat TUTAJ).

8 września (czwartek) odbędzie się natomiast ostatni turniej z cyklu KKS Cup, który wyłoni mistrzów pierwszej edycji tej imprezy (aktualny ranking cyklu dostępny jest TUTAJ). W planach mamy również kolejne turnieje wyjazdowe, włącznie z zawodami rozgrywanymi w Czechach.