Pierwsza edycja akcji „Dzieciaki do rakiet” za nami

W minioną sobotę (10 września) odbyła się pod kaliskim ratuszem akcja „Dzieciaki do rakiet”. Na trzech specjalnie przygotowanych mini-kortach pokazowe zajęcia odbyło ponad siedemdziesiąt młodych osób, w wieku od pięciu do dwunastu lat. Gościem specjalnym wydarzenia był Piotr Matuszewski.

Dzieciaki do rakiet” to zupełnie nowe przedsięwzięcia, którego inicjatorem jest BGŻ BNP Paribas. Bank ten od wielu lat związany jest z tenisem, sponsoruje m.in. szereg dużych turniejów, jak również rozgrywki Pucharu Davisa oraz Pucharu Federacji.

Pierwsza edycja całego przedsięwzięcia miała miejsce w dziesięciu polskich miastach, a w gronie tym znalazł się również Kalisz. Akcja została zainaugurowana 18 czerwca, na Placu Zamkowym w Warszawie, zaś jej finał miał miejsce w naszym mieście.

Wydarzeniu patronował prezydent Grzegorz Sapiński, który osobiście oglądał ambitnie trenujące dzieci, podobnie jak wiceprezydent Piotr Kościelny. Niemal prosto z Nowego Jorku przybył natomiast pod kaliski ratusz Piotr Matuszewski, który w ubiegłym tygodniu występował w wielkoszlemowym US Open. Tegoroczny mistrz Polski juniorów przez dłuższą chwilę pograł z dziećmi, a także opowiadał o swoich wrażeniach z występu za Oceanem.

Całą akcję należy uznać za duży sukces i świetną promocję tenisa w naszym mieście. Widać, że zainteresowanie tym piękny sportem systematycznie w Kaliszu rośnie, czego najlepszym dowodem jest coraz większa liczba młodych adeptów tenisa. W tym miejscu pragniemy przypomnieć, że nabór do Sekcji Tenisa Kaliskiego Klubu Sportowego trwa nieustawicznie. Więcej informacji na ten temat uzyskają Państwo pod numerem telefonu: 502 593 490.