Pierwsza wygrana piłkarek

Pierwsze i w dodatku bardzo udane, ligowe spotkanie mają za sobą nasze piłkarki. W sobotę, podopieczne Piotra Sowalskiego pokonały zespół Delfina Ślesin 3:0.

Nie ma to jak dobrze wejść w nowy, ligowy sezon. Naszym młodym zawodniczkom udało się to w stu procentach. Podopieczne trenera Piotra Sowalskiego od pierwszych minut sobotniego spotkania były zespołem dominującym na boisku, co z czasem znalazło też odzwierciedlenie w wyniku. Jeszcze przed przerwą celnymi strzałami popisały się Zuzanna Leszka i Aleksandra Jurczak, a w drugiej połowie kolejne trafienie dołożyła Oliwia Skowrońska. Rywalki ze Ślesina nie znalazły recepty na skuteczną odpowiedź, zatem to kaliszanki, zachowując czyste konto, cieszyły się z pierwszego w rundzie jesiennej kompletu ligowych punktów.

Rozgrywki III ligi kobiet grupy wielkopolskiej wystartowały przed tygodniem. W tym sezonie, na wniosek klubów zostały podzielone na dwie grupy – strefę poznańską i konińską. W każdej znalazło się pięć zespołów. W grupie konińskiej, poza reprezentantkami KKS-u Kalisz i Delfina Ślesin zagrają dwa zespoły Medyka Konin i PWSZ Konin. Do grupy poznańskiej trafiły: Zjednoczeni Kaczory, Polonia II Środa Wielkopolska, Polonia II Poznań, Kotwica Kórnik i Lipno Stęszew.

***

III liga kobiet, grupa konińska, 17.09.2016 r., godz.14.00

KKS Kalisz – Delfin Ślesin 3:0 (2:0)
Bramki dla KKS-u:
Zuzanna Leszka, Aleksandra Jurczak, Oliwia Skowrońska.

KKS Kalisz:
Kinga Bączkiewicz – Anna Ośkiewicz, Marta Durska, Laura Kłakulak, Weronika Olejnik, Justyna Twardowska, Patrycja Czerniejewska, Zuzanna Leszka, Anna Kozanecka, Aleksandra Jurczak, Oliwia Skowrońska, Klaudia Durman, Aleksandra Posiłek.