Szymon Łukaszewski i Kamil Ozimek boksowali przed WBN

Sobotnia gala boksu zawodowego, poza walką z udziałem Adama Balskiego, miała jeszcze jeden ważny dla naszego klubu akcent. Główne walki wieczoru poprzedziły pokazowe pojedynki Kamila Ozimka i Szymona Łukaszewskiego, młodzieżowców sekcji bokserskiej KKS-u.

Oponentem Kamila Ozimka był Patryk Flis, reprezentant konińskiego klubu „Copacobana”. Obaj to młodzieżowcy, walczący w kategorii do 69 kg. Ozimek, niższy i preferujący ofensywny styl boksowania, Flis wyższy, zadający dużo prostych ciosów. Ich sobotni pojedynek, od początku toczony w szybkim tempie mógł podobać się kibicom.

W drugiej z walk Szymon Łukaszewski skrzyżował rękawice z Mateuszem Świętym, zawodnikiem kaliskiej „Prosny”. Po spokojnej, „badawczej” pierwszej połowie, druga część pojedynku obfitowała w dużą ilość ciosów, tak z jednej jak i drugiej strony.

Myślę, że dla obu zawodników możliwość zaprezentowania się podczas tak prestiżowej imprezy była sporym wyróżnieniem i nowym doświadczeniem. Okazją do posmakowania emocji i atmosfery towarzyszącej zawodowym pojedynkom bokserskim. Kto wie, może któryś z nich stanie w przyszłości na zawodowym ringu? W końcu Adam też zaczynał w małej, klubowej salce treningowej, a dziś wygrywa z mistrzem świata. Wszystko jest więc możliwe. Talent, ciężka praca i determinacja potrafią zdziałać cuda. Zarówno Kamil jak i Szymon mają ogromny potencjał i myślę, że jeszcze nieraz nas zaskoczą. Gorąco im tego życzę. Dziękujemy grupie promotorskiej Tymex za możliwość udziału w sobotniej gali – mówi trener Dariusz Kisiel.

Zarówno Kamila jak i Szymona będziemy mogli zobaczyć także 30 października, podczas VI Turnieju Bokserskiego im. Adama Mariana Walczaka. A jeszcze dziś na stronie kkskalisz.pl pojawią się galerie zdjęć z pokazowych walk jakie nasi młodzi pięściarze stoczyli podczas sobotniej gali.