Metalplast Cup za nami!

W miniony weekend, na kortach Kaliskiego Towarzystwa Tenisowego, rozegrana została pierwsza edycja Metalplast Cup. W turnieju rangi WTK (Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny) wzięło udział ponad pięćdziesięciu młodych tenisistów, a zmagania trwały przez trzy dni.

Z całą pewnością można stwierdzić, że w Kaliszu takiego turnieju tenisowego jeszcze nie było. Przede wszystkim po raz pierwszy w historii rozegrano turniej rankingowy Polskiego Związku Tenisowego, co gwarantowało znakomitym poziom rywalizacji. Nigdy wcześniej też w jednym turnieju nie wystartowała taka liczba młodych adeptów „białego sportu”.

Zdecydowanie najliczniejszą kategorię stanowili skrzaci (do lat dwunastu), których w Kaliszu pojawiło się aż dwudziestu pięciu. Ich zmagania zakończyły się dopiero w poniedziałek. Po tytuł sięgnął reprezentant AZS Poznań Mikołaj Biedermann, dla którego był to drugi z rzędu wygrany turniej rangi WTK. Finał, podobnie jak wcześniejsze spotkania, Mikołaj rozstrzygnął w dwóch setach, ogrywając Miłosza Renkiela (TUKS Kozica Piotrów Tryb.) 6:3, 6:2. Po meczu krótki trening z finalistami odbył czołowi polski junior Piotr Matuszewski, który następnie wręczył nagrody swoim młodszym kolegom.

Skrzaci rywalizowali także w deblu, którego finał rozegrano w niedzielny wieczór (przy sztucznym oświetleniu). Stanisław Kruszona (MKT Szamotuły) i Kacper Wasiak (AZS Poznań) pokonali w nim Kornela Koleka (UKS FTC Ściegny) oraz Kacpra Ponitkę (niezrzeszony) 6:2, 6:3.

W pozostałych kategoriach zmagania toczyły się systemem grupowy. Atrakcją turnieju był niewątpliwie finał młodzików (do lat czternastu), w który zmierzyło się dwóch dwunastolatków, należących do krajowej czołówki w kategorii skrzatów. Po pełnym zwrotów spotkaniu, Zachariasz Paweł Rytelewski (AZS Poznań) pokonał Adama Marcinkowskiego (FairPlayce Poznań) 6:3, 2:6, 10-8.

Wśród skrzatek równych sobie nie miała Hanna Piotrowska (TKS KROS Tarnowo Podgórne), która w finale wygrała z ostrowianką Oliwią Jędrzejak 6:0, 6:0. Warto też podkreślić, że trzecie miejsce wywalczyła zaledwie dziewięcioletnia Nadia Kulbiej (SKT Szczecin), która w ostatnim meczu wygrała „wojnę nerwów” z Roksaną Kokochą (6:3, 2:6, 10-8).

W ramach Metalplast Cup rywalizowali także młodzi tenisiści w turnieju Tenis 10 (kat. pomarańczowa – do lat dziewięciu). Tu bezkonkurencyjny okazał się Oliwer Miśkiewicz (MMKT Łęczyca), który w finale pokonał Oskara Kinastowskiego z Ostrowa 10-0. Trzecie miejsce zajęła Aniela Misiaczyk (PRO-Team Leszno).

W turnieju wzięli oczywiście udział reprezentanci naszego klubu (łącznie dziewięć osób), dla których była to przede wszystkim cenna lekcja. Większość z nich debiutowała w imprezie tak dużej rangi. Na słowa uznania zasługuje z pewnością Aleks Pietrzak, który po raz pierwszy wygrał mecz w WTK-u. Komplet wyników we wszystkich kategoriach turnieju można zobaczyć TUTAJ.

Zawody Metalplast Cup były istotnym krokiem w rozwoju naszego klubu oraz całego kaliskiego tenisa. W przyszłym sezonie planujemy kolejne rankingowe turnieje PZT i mamy ambicję by były one jeszcze wyższej rangi. W tym miejscu pragniemy również gorąco podziękować wszystkim sponsorom i osobom, które przyczyniły się do sukcesu naszego turnieju!