Młodziczki walczą o mistrzostwo Wielkopolski

Młodziczki walczą o mistrzostwo Wielkopolski

Zawodniczki KKS-u Kalisz bardzo dobrze zaprezentowały się podczas pierwszej odsłony Mistrzostw Wielkopolski Młodziczek. Podopieczne Marcina Molka nie przegrały żadnego z meczów, nie straciły też żadnej bramki.

Zorganizowany w Grodzisku Wielkopolskim turniej był pierwszym z prawdopodobnie czterech, jakie rozegrane zostaną w ramach Mistrzostw Wielkopolski Młodziczek. Kakaesiaczki zaprezentowały się bardzo dobrze zarówno na tle ostro grających gospodyń, z którymi wywalczyły bezbramkowy remis, jak i zawsze groźnych zawodniczek Medyka Konin, które pokonały w rewelacyjnym stylu.

– Pełne zaangażowanie, walka o każdą piłkę i zrealizowany w stu procentach plan taktyczny przygotowany na ten mecz musiały przynieść efekty. I przyniosły, zwycięstwo 3:0, w dodatku z bardzo wymagającą drużyną – podsumowuje trener Marcin Molek – Właśnie dzięki takim meczom jak w tym turnieju tworzy się prawdziwa drużyna. Jestem dumny z moich podopiecznych, ponieważ na boisku dały z siebie wszystko, pokazując zarazem, że w trudnych chwilach potrafią być zespołem i walczyć do końca. Oczywiście nie możemy popadać w huraoptymizm, bo w naszej grze było jeszcze kilka mankamentów, nad którymi musimy popracować, ale widząc zaangażowanie dziewcząt zarówno w meczach, jak i na treningach wiem, że damy radę. Jestem przekonany, że podążamy w dobrym kierunku, zaczynamy tworzyć drużynę nie tylko na boisku ale i poza nim. – powiedział trener Marcin Molek.

***

Mistrzostwa Wielkopolski Młodziczek – I turniej, Grodzisk Wielkopolski, 28.09.2016 r.

GSS Grodzisk Wlkp. – KKS Kalisz 0:0

GSS Grodzisk Wlkp. – Medyk Konin 5:2

KKS Kalisz – Medyk Konin 3:0
Bramki dla KKS:-u
1:0 Amelia Banaszak, 2:0 Karolina Stasiak, 3:0 Karolina Stasiak (k)

KKS Kalisz: Paulina Paceś – Zuzanna Waszak, Weronika Chodyła, Julia Jasińska (C), Julia Cieślak, Karolina Stasiak, Amelia Banaszak, Barbara Kubiak, Oliwia Nawrocka, Wiktoria Pietrzak.