Powalczyły z „Medyczkami”

Przegrany, ale poparty bardzo ambitną grą mają za sobą nasze trzecioligowe piłkarki. Podopieczne Marcina Molka wprawdzie uległy rywalkom z Konina 1:4, ale tanio skóry nie sprzedały.

W dwóch z rzędu kolejkach naszym dziewczętom przyszło się mierzyć z zawodniczkami Medyka Konin. Przed tygodniem, w wyjazdowym spotkaniu z trzecim zespołem „Medyczek” wywalczyły remis, w minioną sobotę już tak gładko nie poszło. Na własnej murawie kakaesiaczki zmuszone były uznać wyższość koninianek, ale swoją pełną zaangażowania grą w całym spotkaniu zasłużyły na słowa uznania.

– Jestem zbudowany postawą dziewczyn, które zostawiły na boisku dużo zdrowia. Uważam, że z przebiegu gry nie zasłużyliśmy na tak wysoką porażkę. W pierwszej połowie stworzyliśmy sobie bardziej klarowne sytuacje, ale niestety nie udało się ich wykorzystać. W drugiej z kolei przydarzyło się nam kilka błędów, które skrzętnie wykorzystały przyjezdne i to właściwie zdecydowało o końcowym rezultacie. Wprawdzie my też mieliśmy jeszcze kilka dogodnych sytuacji, ale niestety nie zamieniliśmy ich na bramki. Po raz kolejny futbol pokazał, że nie wybacza błędów. Mimo porażki wierzę w moją drużynę. Wyciągniemy z tego meczu wnioski i w kolejnych pokażemy się z lepszej strony, zgodnie z zasadą „Sami możemy wszystko, razem możemy więcej”. To zaszczyt, być częścią takiej drużyny – mówi Marcin Molek, trener naszej kobiecej drużyny.

Autorką honorowego, efektownego trafienia dla kakaesiaczek była Laura Kłakulak, którą obsłużyła podaniem Patrycja Czerniejewska.

***

III liga kobiet, grupa konińska, 01.10.2016 r.
KKS Kalisz – Medyk III Konin 1:4 (0:0)
Bramka dla KKS-u:
Laura Kłakulak.

KKS Kalisz:
Kinga Bączkiewicz – Weronika Olejnik, Anna Ośkiewicz, Marta Durska, Laura Kłakulak (70. Klaudia Durman), Oliwia Skowrońska, Aleksandra Jurczak, Patrycja Czerniejewska, Klaudia Twardowska, Zuzanna Leszka, Karolina Sołtysiak.