Michał Matuszewski triumfuje w Radomsku

Michał Matuszewski wygrał turniej WTK kadetów w Radomsku, nie tracąc przy tym nawet seta! To pierwszy tytuł tej rangi tenisisty reprezentującego Kaliski Klub Sportowy! Nasi zawodnicy w miniony weekend z powodzeniem występowali również w Częstochowie oraz Kępnie.

Michał Matuszewski w przeszłości sięgał po tytuły mistrza (w deblu) oraz wicemistrza (w singlu) Polski w kategorii skrzatów, wygrał turniej Tennis Europe w Zlinie, a także był reprezentantem kraju. W 2013 roku został drużynowym wicemistrzem Europy (także w skrzatach).

Po rocznym rozbracie z tenisem, w bieżącym sezonie wrócił do treningów i występuje na licencji Kaliskiego Klubu Sportowego. Na dobre wyniki nie trzeba było długo czekać. Pod koniec sierpnia zajął drugie miejsce w turnieju WTK w Pobiedziskach, a w miniony weekend okazał się bezkonkurencyjny w Radomsku. Michał wygrał wszystkie cztery spotkania bez straty seta. Jest to niewątpliwie historyczny dla nas sukces, gdyż po raz pierwszy reprezentant KKS Kalisz triumfował w rankingowym turnieju Polskiego Związku Tenisowego. Jesteśmy przekonani, że to dopiero preludium do kolejnych sukcesów.

Miniony weekend był również udany dla innych reprezentantów naszego klubu. Aleks Pietrzak osiągnął swój najlepszy wynik w zawodach WTK (kat. młodzicy), zajmując piąte miejsce w Częstochowie. Matylda Szuk oraz Borys Parczyński zakończyli z kolei zmagania w Kępnie na trzecich pozycjach.

Tymi występami reprezentanci Kaliskiego Klubu Sportowego zakończyli sezon na kortach otwartych. Już wkrótce czekają nas zmagania halowe. Za niespełna dwa tygodnie nasi młodzi adepci wystąpią w zawodach Tenis 10 w Puszczykowie (w ramach cyklu turniejów o puchar Agnieszki Radwańskiej)