KKS Kalisz – Gwardia Koszalin 2001

Na ligowych boiskach oba zespoły spotkały się ze sobą ostatni raz w sezonie 2001/2002. Jesienią, przy Wale Matejki padł remis 1:1 natomiast do Koszalina ze względu na problemy finansowe KKS nie dojechał. Dzięki uprzejmości Mariusza Kurzajczyka przypomnijmy sobie jak wyglądało ostatnie starcie KKS-u Kalisz z Gwardią Koszalin.

„Tym razem na boisku KKS-u w rolach głównych wystąpili zawodnicy rezerwowi. W 69 minucie akcję rozpoczął Tomasz Adamczyk, który przytomnie podał piłkę do stojącego na linii 16 metrów Mariusza Kaczmarka. ,,Mumin” przedłużył podanie piętą, a z pierwszej piłki nie do obrony huknął Maciej Sowiński. 12 minut wcześniej goście wykorzystali jedną z nielicznych okazji do zdobycia gola. Po wrzutce z prawej strony gola szczupakiem zdobył filigranowy Roman Sztuba, który na boisko wszedł w drugiej połowie.

Pierwsza część meczu była niemal pozbawiona emocji, a obydwa zespoły stworzyły po dwie niezłe okazje bramkowe. Po przerwie do ataku ruszył KKS, ale koszaliński bramkarz ładnie obronił uderzenia Artura Majewskiego i Kaczmarka. W ostatnich 20 minutach KKS-iacy mieli przewagę, ale albo pudłowali, albo ich strzały bronił bramkarz lub obrońcy. W ostatniej minucie wydawało się, że Kobyłka został podcięty na polu karnym, ale arbiter kazał grać dalej i po chwili zagwizdał po raz ostatni. Warto dodać, że spotkanie prowadził Krzysztof Zelek z Bydgoszczy, który wsławił się skandalicznym sędziowaniem meczu KKS – Kotwica w minionym sezonie. Tym razem podpadł tylko raz – w ostatniej minucie.

***

Mecz minuta po minucie:
23. Z lewej dośrodkowanie Kobyłki, ale Kaczmarek uderza z 10 metrów wysoko nad bramką.
33. Kuświk popełnia błąd przy wrzutce z lewej strony, piłka trafia do Grodzickiego, który trafia w poprzeczkę.
39. Kuświk broni strzał Grodzickiego z wolnego i dobitkę Sęka z kilku metrów.
40. Kontra KKS-u. Kaczmarek podaje na wolne pole do Maciejewskiego, a ten zwleka ze strzałem i piłkę wybija na róg obrońca.
51. Kobyłka przedziera się środkiem boiska, podaje na lewo do Maciejewskiego a ten z 10 m strzela prosto w bramkarza.
57. Błąd obrony KKS-u i po wrzutce z prawej strony gola dla gości zdobywa Sztuba.
69. Filmowa akcja zakończona gole Sowińskiego.
72. Kaczmarek strzela po ziemi, ale dobrze broni bramkarz Gwardii.
78. Rajd Sikory lewą stroną zakończony niecelnym strzałem z 14 metrów.
84. Po rzucie wolnym Pawelec strzela 16 metrów, ale piłka odbija się od nóg obrońcy i wychodzi na róg.
90. Kobyłka zostaje ścięty na polu karnym ale sędzia każe grać dalej.

***

KKS Kalisz – Gwardia Koszalin 1:1 (0:0)
0:1 Roman Sztuba (57, głową), 1:1 Maciej Sowiński (69)

KKS Kalisz:
Kuświk – Gostyński, Smoliński, Rosadziński (46. Sowiński), Sikora – Kuras (66. Adamczyk), Majewski, Maciejewski, Kobyłka – Kaczmarek, Pawelec