VI Turniej Bokserski im. Adama Mariana Walczaka już w niedzielę!

Kilkanaście pięściarskich pojedynków, z udziałem m.in. reprezentantów kadry narodowej, znajdzie się w programie Turnieju Bokserskiego im. Adama Mariana Walczaka.Organizatorem VI już edycji imprezy zaplanowanej na 30 października jest KKS Kalisz, a areną zmagań tradycyjnie hala widowiskowo-sportowa OSRiR przy ul. Łódzkiej.

W ramach imprezy odbędzie się kilkanaście pojedynków turniejowych we wszystkich kategoriach wiekowych, a także walki pokazowe. Na ringu zaprezentują się bokserzy m.in. z Łodzi, Poznania, Konina, Piły, Chojnowa i oczywiście Kalisza. Nie zabraknie pojedynków z udziałem zawodników wchodzących na co dzień w skład młodzieżowej kadry narodowej, wśród których znajdzie się także Szymon Łukaszewski, najbardziej utytułowany reprezentant Kalskiego Klubu Sportowego. Obok niego sekcję bokserską kalskiego KKS-u reprezentować będą w turnieju także Kamil Ozimek i Miłosz Michalak. Gościem honorowym będzie wychowanek KKS-u, reprezentujący obecnie na zawodowych ringach grupę Tymex Boxing Promotion – Adam Balski.

marian_adam_walczak1000

Turniej, który w 30 października będzie już swoją szóstą edycję, to zawody poświęcone pamięci zmarłego w 2002 Adama Mariana Walczaka, byłego pięściarza, maratończyka, triathlonisty i gimnastyka, który swoje pierwsze sportowe kroki stawiał w Bielarni (późniejszym Włókniarzu). W barwach kaliskiego klubu wychodził na ring do końca swojej pięściarskiej kariery i jednocześnie zakończenia działalności sekcji bokserskiej Włókniarza. Wygrał 128 ze 165 stoczonych pojedynków.

Organizatorami turnieju są: klub KKS Kalisz, OSRiR w Kaliszu i Miasto Kalisz. Początek bokserskich zmagań o godz. 12.00. Wstęp jest bezpłatny. Impreza dotowana z budżetu Miasta Kalisza.

plakat-boks