Bokserskie wspomnienie ….

28 zawodników, a wśród nich pięcioro reprezentantów KKS-u, stanęło do walki w ramach 6. edycji Turnieju Bokserskiego im. Adama Mariana Walczaka. Gościem honorowym imprezy był zawodowy pięściarz Adam Balski.

W programie turnieju znalazło się czternaście pojedynków, z udziałem młodych i utalentowanych pięściarzy reprezentujących 11 klubów z Łodzi, Wrocławia, Gostynia, Leszna, Szamotuł, Śremu, Konina i oczywiście Kalisza. Sekcję bokserską Kaliskiego Klubu Sportowego, gospodarza turnieju, reprezentowali: Alicja Glapka, Szymon Łukaszewski, Miłosz Michalak, Kamil Ozimek i Krystian Sośnicki, podopieczni trenerskiego duetu Dariusz Kisiel – Jerzy Aleksandrzak.

Zwycięstwem zakończyło swoje pojedynki dwóch naszych klubowiczów. Walczący w kategorii 60 kg juniorów Krystian Sośnicki jednogłośnie na punkty zwyciężył z reprezentantem RKS-u Łódź Jarosławem Kochem, a w kategorii 75 kg seniorów Kamil Ozimek werdyktem 2-1 pokonał Adama Banaszczyka z RKS-u Łódź. Nie powiodło się natomiast Szymonowi Łukaszewskiemu (junior 69 kg), który jednogłośnie na punkty uległ Andrzejowi Rębiszowi z Copacabana Konin i Miłoszowi Michalakowi (kadet 60 kg), który przegrał z Łukaszem Cichowlasem z Gostynia. Porażką zakończyła swój pojedynek także Alicja Glapka (juniorka 48 kg), która uległa Zuzannie Lichej z Polonii 1912 Leszno.

Zmaganiom młodych adeptów boksu przyglądał się Adam Balski, wychowanek KKS-u, który pod szyldem grupy Tymex Boxing Promotion w efektownym stylu wrócił na zawodowy ring. Ma już za sobą siedem zwycięskich pojedynków, w tym ten ostatni w Kaliszu, gdzie podczas bokserskiej gali pokonał byłego mistrza świata WBA Walerego Brudowa. Podczas niedzielnego turnieju z rąk swoich pierwszych trenerów: Jerzego Aleksandrzaka i Dariusza Kisiela otrzymał pamiątkowy puchar. .

Rozegrany tradycyjnie w hali kaliskiego OSRiR-u turniej, którego uroczystego otwarcia dokonał Piotr Kościelny, honorowy prezes KKS-u, poświęcony jest pamięci zmarłego w 2002 Adama Mariana Walczaka, byłego pięściarza, maratończyka, triathlonisty i gimnastyka, który swoje pierwsze sportowe kroki stawiał w popularnej Bielarni – późniejszym Włókniarzu. W barwach kaliskiego klubu wychodził na ring do końca swojej pięściarskiej kariery. Wygrał 128 ze 165 stoczonych pojedynków.

Organizatorem VI Turnieju Bokserskiego im. Adama Mariana Walczaka był Kaliski Klub Sportowy. Impreza dotowana z budżetu Miasta Kalisza.

***

VI Turniej im. A. M. Walczaka, Kalisz, 30.10.2016 r.

Wyniki

kadet 57 kg: Jakub Baranowski (Gwardia Wrocław) – Jakub Pakulski (Gwardia Łódź) 0:3
junior 69 kg: Andrzej Rębisz (Copacabana Konin) – Szymon Łukaszewski (KKS Kalisz) 3:0
kadet 52 kg: Mateusz Janduła (Gwardia Wrocław) – Piotr Kowalczyk (Włókiennik Łódź) 3:0
kadet 60 kg: Miłosz Michalak (KKS Kalisz) – Łukasz Cichowlas (Sporty Walki Gostyń) 0:3
junior 81 kg: Adrian Plawgo (Włókiennik Łódź) – Michał Brzostowski (Gwardia Wrocław) 2:1
kadet 57 kg: Ali Aliev (Włókiennik Łódź) – Mikołaj Mańka (Polonia 1912 Leszno) 0:3
kadet 46 kg: Eryk Ratajczak (Gwardia Wrocław) – Dawid Tomczak (Polonia 1912 Leszno) 3:0
juniorka 60 kg: Anna Kozanecka (Prosna Kalisz) – Sandra Damazyn (Szamotuły Boxing Team) 3:0
senior 69 kg: Krystian Kujda (Włókiennik Łódź) – Andrzej Siejek (Warta Śrem) TKO 2. runda
juniorka 48 kg: Alicja Glapka (KKS Kalisz) – Zuzanna Licha (Polonia 1912 Leszno) 0:3
junior 60 kg: Krystian Sośnicki (KKS Kalisz) – Jarosław Koch (RKS Łódź) 3:0
senior 81 kg: Dawid Borzęcki (RKS Łódź) – Marcin Małyszka (Szamotuły Boxing Team) 1:2
senior 75 kg: Adam Banaszczyk (RKS Łódź) – Kamil Ozimek (KKS Kalisz ) 1:2
senior 81 kg: Dariusz Wilk (RKS Łódź) – Paweł Cieciora (Szamotuły Boxing Team) 2:1