Trzeci deblowy tytuł Piotra Matuszewskiego

Piotr Matuszewski sięgnął po swój trzeci tytuł deblowy w zawodowych rozgrywkach. Kaliszanin wraz z Grzegorzem Panfilem okazali się bezkonkurencyjni w imprezie ITF w Opavie (pula nagród 10 tys. dolarów).

Tym razem Piotr Matuszewski wystąpił wyłącznie w rozgrywkach deblowych, w duecie z doświadczonym Grzegorzem Panfilem. Polacy w czeskiej Opavie zostali rozstawieni z numerem trzy. W trzech pierwszych spotkaniach wygrywali oni z reprezentantami gospodarzy, a w finale trafili na Słowaków Lukasa Kleina oraz Petrika Nemę.

Ostatni mecz w turnieju okazał się dla Piotra Matuszewskiego i Grzegorza Panfila najszybciej wygranym. Polacy, w zaledwie 49 minut, triumfowali 6:1, 6:3!

Dla Piotra Matuszewskiego jest to już trzeci wygrany turniej deblowy ITF w bieżącym sezonie. W czerwcu triumfował on w Sopocie, a dwa tygodnie temu w egipskim Szarm el-Szejk (w obu turniejach występował w duecie z Kacprem Żukiem).

W listopadzie przed naszym tenisistą kolejne występy w rozgrywkach ITF. Od 14 listopada po raz kolejny rywalizować będzie o punkty rankingowe w Szarm el-Szejk.

***

Turniej ITF w Opavie (pula nagród 10 tys. dolarów)

Pierwsza runda debla:
P. Matuszewski, G. Panfil (3) – M. Francek, M. Schmid (Czechy) 6:3, 6:2

Ćwierćfinał debla:
P. Matuszewski, G. Panfil (3) – A. Bolardt, L. Polacek (Czechy) 3:6, 6:3, 10-5

Półfinał debla:
P. Matuszewski, G. Panfil (3) – M. Gengel, L. Vejvara (Czechy) 3:6, 7:5, 10-6

Finał debla:
P. Matuszewski, G. Panfil (3) – L. Klein, P. Nema (Słowacja) 6:1, 6:3