Ambitnie z liderem

Z zespołem Medyka III Konin zagrały nasze piłkarki przedostatnie ligowe spotkanie rundy jesiennej. Jak na konfrontację z liderem tabeli, wstydu nie przyniosły i po bardzo dobrym meczu uległy rywalkom zaledwie jedną bramką.

Lider tabeli zawsze wzbudza respekt, a spotkania z nim wymagają większej mobilizacji i zaangażowania. Tych ostatnich naszym młodym piłkarkom na pewno nie zabrało, a i pod względem sportowym na tle rywalek zaprezentowały się naprawdę dobrze. Kto wie jak potoczyłyby się losy tego spotkania, gdyby kakaesiaczki wyszły na boisko w optymalnym składzie. Niestety kontuzje, choroby i szereg innych ważnych czynników spowodowało, że na mecz z Medykiem podopieczne Marcina Molka udały się w dziesiątkę, a mimo to walczyły jak równy z równym.

– Większość drużyn w takiej sytuacji zamurowałoby bramkę i modliło się o jak najmniejszy wymiar kary, ale nie my. Zagraliśmy bardzo ambitnie, a chwilami byliśmy drużyną dużo lepszą. Do pełni szczęścia zabrakło wykorzystania choćby jednej z kilku dogodnych, podbramkowych sytuacji. Dziewczynom należą się słowa uznania i wielkie gratulacje za postawę na boisku. Mimo porażki pokazały jak duży potencjał ma ta drużyna. Po końcowym gwizdku było widać, że każda, bez wyjątków, dała z siebie wszystko, zostawiła na boisku wiele sił i zdrowia. Ten mecz był kolejnym, w którym pokazaliśmy, ż potrafimy grać na naprawdę dobrym poziomie, że gdy jesteśmy prawdziwą drużyną to ciężko nas pokonać. Liczę na podobne widowisko w naszym wykonaniu w kolejnym spotkaniu – podsumowuje trener Marcin Molek.

W ostatniej kolejce rundy jesiennej rywalkami naszych piłkarek będą zawodniczki AZS PWSZ Konin. Mecz rozegrany zostanie w najbliższą sobotę, o godz. 11.00, na bocznym boisku Calisii.

***

III liga kobiet, grupa konińska, 06.11.2016 r.
Medyk III Konin – KKS Kalisz 1:0 (0:0)

KKS Kalisz: Kinga Bączkiewicz – Weronika Olejnik, Marta Durska (C),Laura Kłakulak, Kamila Żarnecka, Aleksandra Jurczak, Patrycja Czerniejewska, Klaudia Twardowska, Zuzanna Leszka, Oliwia Skowrońska.