Balski wystąpi w Mistrzostwach Polski

Już 14 listopada Adam Balski przystąpi do rywalizacji o tytuł mistrza Polski w boksie olimpijskim. Zawodowi pięściarze, wśród których znajdzie się wychowanek KKS-u, wyjdą na ring po raz pierwszy w historii tego krajowego czempionatu.

Organizowane w Sokółce Mistrzostwa Polski w boksie olimpijskim będą pierwszymi, w których do walki staną także profesjonaliści. W gronie czterech zawodowców, obok Patryka Brzeskiego, Przemysława Gorgoniai Piotra Gudela, znajdzie się też Adam Balski, wychowanek KKS-u, który pod szyldem grupy Tymex Boxing Promotion kontynuuje swój zwycięski marsz na zawodowym ringu. Ma już za sobą siedem wygranych pojedynków, w tym ten ostatni w Kaliszu, gdzie podczas bokserskiej gali pokonał byłego mistrza świata WBA Walerego Brudowa. W rywalizacji o tytuł mistrza Polski, w kategorii ciężkiej (91 kg) Balski zmierzy się m.in. z Mateuszem Kowalczykiem i Bartłomiejem Krasuskim, ale najciekawiej zapowiada się jego pojedynek z Tomaszem Bohdanowiczem, tegorocznym Młodzieżowym Mistrzem Polski i triumfatorem Turnieju im. Feliksa Stamma.

Warto wspomnieć, że pięściarze zawodowi mogli startować już podczas tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, a dzięki tej właśnie regulacji podczas mistrzostw w Sokółce zapowiadają się jeszcze większe sportowe emocje.

Przebieg rywalizacji będzie można śledzić za pośrednictwem portalu bokser.org Poniżej znajduje się plan transmisji.

***

14 listopada (poniedziałek)
19:00 – I seria walk eliminacyjnych

15 listopada (wtorek)
11:00 – II seria walk eliminacyjnych
17:30 – III seria walk eliminacyjnych

16 listopada (środa)
11:00 – IV seria walk eliminacyjnych
17:00 – V seria walk eliminacyjnych

17 listopada (czwartek)
11:00 – 14:00 – I seria walk ćwierćfinałowych
17:00 – 20:00 – II seria walk ćwierćfinałowych

18 listopada (piątek)
11:00 – I seria walk półfinałowych
17:00 – II seria walk półfinałowych

19 listopada (sobota)
18:00 – gala finałowa