Pogrom na koniec rundy

W doborowych nastrojach kończą sezon nasze piłkarki. W minioną sobotę ekipa Marcina Molka pokonała rywalki z AZS PWSZ Konin 9:1.

Wprawdzie drużyna gości pojawiła się w Kaliszu w niepełnym, 10 – osobowym składzie, ale kakaesiaczki wcale nie zamierzały lekceważyć rywalek. Przedmeczowe założenie były jasne i proste: zagrać na sto procent, skutecznie wykorzystując jak najwięcej sytuacji bramkowych. Z realizacją planu, jak pokazuje wynik, nie było problemów. Już w pierwszej połowie dwie bramki dla KKS – u strzeliła Oliwia Skowrońska, a kolejną dołożyła Marta Durska, bezbłędnie egzekwując rzut karny.

Strzelecką passę kakaesiaczki kontynuowały w drugiej odsłonie spotkania. Najpierw bramkę zdobyła Patrycja Czerniejewska, a kilka chwil później, po zamieszaniu w polu karnym, ponownie na listę strzelców wpisała się Marta Durska. Pięciobramkowe prowadzenie chyba nieco uśpiło czujność naszej ekipy, czego efektem był błąd w polu karnym i „jedenastka”, pewnie wykorzystana przez zawodniczkę AZS-u. Stracona bramka podziałała na podopieczne Marcina Molka jak przysłowiowa płachta na byka. Dziewczęta ostro zabrały się do pracy zdobywając cztery kolejne gole. Najpierw wynik meczu podwyższyła Oliwia Skowrońska, a następnie dwie bardzo efektowne bramki strzeliła Patrycja Czerniejewska, tak więc obie skompletowały hat-tricka, przy czym dla pierwszej z nich nie był to koniec „strzelaniny”. To właśnie Oliwia ustaliła końcowy wynik meczu na 9:1.

– Oceniając całe spotkanie należy powiedzieć, że byliśmy drużyną zdecydowanie lepszą. Graliśmy bardzo ofensywnie, w pełni kontrolując przebieg gry. Pokazaliśmy wiele ładnych, składnych akcji, które potrafiliśmy zakończyć efektownymi bramkami. Ponadto, co bardzo cieszy, był to drugi mecz z rzędu, w którym rywalki nie zdołały wypracować zbyt wielu sytuacji pod naszą bramką. Co nie znaczy, że nie ustrzegliśmy się błędów, wykorzystanych przez przeciwnika. Na szczęście tych jest coraz mniej i co ważne wyciągamy z nich wnioski. Widać, że stajemy się coraz lepszą drużyną. Mnie jako trenera bardzo cieszy, ze praca jaką wykonujemy idzie w dobrym kierunku. Atmosfera w drużynie też jest coraz lepsza, a to przekłada się na lepszą grę, która sprawia satysfakcję zawodniczkom i daje wiele radości kibicom – ocenia grę swoich podopiecznych trener Marcin Molek.

***

III liga kobiet, grupa konińska, 12.11.2016 r.
KKS Kalisz – AZS PWSZ Konin 9:1 (3:0)
Bramki dla KKS-u:
Oliwia Skowrońska (4), Patrycja Czerniejewska (3), Marta Durska (2)

KKS Kalisz: Kinga Bączkiewicz – Marta Durska (C), Laura Kłakulak, Weronika Olejnik, Kamila Żarnecka, Aleksandra Jurczak, Klaudia Twardowska (Natalia Wasiak), Patrycja Czerniejewska, (Klaudia Durman), Zuzanna Leszka, Oliwia Skowrońska (Karolina Sołtysiak)