Silna ekipa, grad medali. Kakaesiacy pływali w Rudnej.

Ponad 30 medali przywieźli z  IX Ogólnopolskich Zawodów o Puchar Wójta Gminy Rudna pływacy Kaliskiego Klubu Sportowego. Młodzi kakaesiacy wystartowali w rekordowym, 54 -osobowym składzie.   

Na zawody do Rudnej zjechało ponad 230 zawodników z 20 klubów z pięciu województw, ale to właśnie  reprezentanci KKS-u byli tam najliczniejszą ekipą. Do udziału w imprezie klub wydelegował wszystkie pływackie roczniki, począwszy od tych najmłodszych – 2009, 2008, 2007, 2006 i 2005, przez nieco starszych – 2004, 2003, 2002, 2001, aż po tych najbardziej doświadczonych z roczników 2000 i 1999. – To pokazuje rozpiętość szkolenia w naszym klubie oraz liczbę dzieci gotowych na udział w zawodach rangi ogólnopolskiej – podkreśla Dominik Grudziński, szkoleniowiec sekcji pływackiej KKS-u.

O tym, że młodzi kaliscy pływacy faktycznie dysponują umiejętnościami uprawniającymi ich do startu w gronie reprezentantów najlepszych polskich klubów, świadczą ich rezultaty i kilkadziesiąt przywiezionych z Rudnej medali, wywalczonych w różnych konkurencjach i kategoriach wiekowych, w wielu przypadkach idące w parze życiowymi rekordami. Bardzo zadowolony z postawy swoich podopiecznych, może być trener Bartłomiej Stroński. Na wyróżnienie zaslugują Aleksandra Bałwas, Gabrysia Kubczyk oraz Oliwia Klar i Cezary Wytwer, ale cała prowadzona przez niego grupa spisała na zawodach bardzo dobrze bijąc „życiówki” na różnych dystansach.

Z dobrej strony zaprezentowali się także wychowankowie trenera Macieja Siemianowskiego z roczników 2002 i 2003, od nowego sezonu szlifujący umiejętności pod okiem Dominika Grudzińskiego. Mający za sobą serię ciężkich treningów i tak uzyskali kilka wartościowych rezultatów, wśród których na uwagę zasługują te autorstwa Kasi Łuczak, Mikołaja Biedki, Zuzi Domżol, Wiktorii Szymańskije, Julii Maik i Kornela Kalka.

Sportowy pazur pokazali też zawodnicy z rocznika 2001, głównie za sprawą Michała Sipa, ponownie świetnie prezentującego się Szymona Świderskiego oraz Mateusza Moczulskiego, który jak zwykle zostawił w basenie mnóstwo serducha. Ale i nasi najbardziej doświadczeni pływacy, z roczników 2000 i 1999, nie mają się czego wstydzić. Na podium stawali kilkukrotnie, a do „życiówek” zabrakło niewiele, widać jednak wyraźnie rosnącą formę – dodaje trener Dominik Grudziński.

Na szczególną uwagę zasługują jednak debiutanckie występy najmłodszych adeptów pływania z roczników 2007,2008 i 2009. Choć była to dla nich pierwsza impreza tej rangi, spisali się świetnie. Dzielnie znosząc presję z powodzeniem popłynęli w dwóch konkurencjach: na 50 m stylem grzbietowym i na tym samym dystansie stylem dowolnym. Bardzo dobrze wypadły: Lena Wojnicka – trzecia w swojej kategorii, a także Kasia Krupka
i Alicja Nogaj, ale wszyscy zawodnicy z tej grupy, wspierani gorącym dopingiem licznego grona rodziców, zasługują na ogromne brawa, bo ich wyniki i zaangażowanie, jak zgodnie podkreślają szkoleniowcy sekcji pływackiej KKS-u, są bardzo dobrym prognostykiem na kolejne lata szkolenia.