Włoscy fizjoterapeuci szkolili w Kaliszu naszych specjalistów na aparatach najnowszej generacji

Na terenie KKS Kalisz 15 i 16 listopada odbyło się szkolenie ze sprzętu najnowszej generacji i swoistej rewolucji w fizjoterapii. Alessandro Talamonti – twórca Algotech – pokazywał jak jego sprzęt przyśpiesza okres leczenia nie tylko sportowców. Produkty z serii Baby przeznaczone są dla nas wszystkich – są naszymi osobistymi fizjoterapeutami, którzy poprawiają nasze życie i jeszcze szybciej pozwalają nam osiągnąć wymarzony cel.

– 24 lata temu zacząłem zajmować się tą technologią. Motywacją do działań w tym kierunku byli ludzie, którzy mają problem z cukrzycą, układem limfatycznym i wrzodami. Próbowałem rozwiązać ich problemy i opracowałem innowacyjną technologię dla rehabilitantów, aby mogli zająć się problemem bólu, obrzęku, wrzodów. Poszliśmy również w kierunku technologii, którą możemy przenosić, zanieść do domu i używać w dowolnym czasie. – mówi inżynier Alessandro Talamonti, twórca innowacyjnej technologii.

Algotech BH jest najnowszej generacji, aparatem, który przez wymianę monopolarnych, niskovoltowych impulsów znacznie zmniejsza czas leczenia kontuzji i regeneracji mięśni. Jedna sesja, która trwa około 40 minut odpowiada 120 godzinom normalnego odpoczynku, co sprawia iż profesjonalni sportowcy mogą bezpiecznie zwiększać obciążenia treningowe. Sprzęt jest wykorzystywany w gabinetach fizjoterapeutycznych oraz w gabinetach terapii bólu. Wykorzystanie niskovoltowych impulsów powoduje, że Algotech przeznaczony jest także dla osób które np. chorują na Alzheimera i Parkinsona oraz wszelkie schorzenia wywołujące ból.

Podczas szkoleń polscy fizjoterapeuci dowiedzieli się przede wszystkim jakich technik używać stosując Algotech BH oraz na własnych oczach doświadczyli szybkiego działania rewolucyjnego sprzętu. Doświadczeni fizjoterapeuci z Włoch stawiali na nogi zawodników KKS-u, którzy zmagali się z bolesnymi kontuzjami.

Co istotne sprzęt poprzez swoją budowę i stosowanie niskovoltowych impulsów nie wymaga używania siły, a tym samym wyklucza stosowanie bolesnych zabiegów. Niweluje to też dysproporcje między kobietami, a mężczyznami fizjoterapeutami.

Produkty wytworzone przez firmę Alessandro Talamontiego były wykorzystywane przez kadrę narodową Włoch podczas olimpiady i paraolimpiady w Rio de Janeiro. Korzystali z nich przede wszystkim kolarze i siatkarze. Najlepszym przykładem stosowania tej technologii jest Emanuele Birarelli środkowy reprezentacji Włoch, który przed turniejem doznał poważnej kontuzji stawu skokowego i w normalnym tempie nie wystąpiłby w turnieju. Dzięki zabiegom z Algotech BH wyleczył kontuzję na czas, a turniej w jego wykonaniu okazał się turniejem w którym doprowadził swoją reprezentację do finału i srebrnego medalu.

ednak produkty Talamonti Group to nie tylko sprzęt dla profesjonalistów, ale także dla nas wszystkich. Zaczynając terapię z Manutech możemy ją kontynuować zabierając ze sobą do domu cztery produkty: Baby Tech BH, Baby Sport BH, Baby Well BH, Baby Beauty BH.

Fenomen tych produktów polega na tym, iż w dużo krótszym czasie możemy wyleczyć bóle, które nosiliśmy w sobie przez wiele lat – mówi Talamonti – Przede wszystkim jest to wygodne, możemy to stosować w domu jako kontynuację terapii. – dodaje.

Baby Tech BH to osobisty fizjoterapeuta, który likwiduje uszkodzenia skóry, tkanek, mięśni, a nawet blizny. Obrzęki pourazowe i gromadzenie płynów nie będą już teraz problemem dzięki Baby Tech.

Baby Sport BH to osobisty pomocnik w dążeniu do jak najlepszych efektów sportowych, przyśpiesza metabolizm przy okazji zmniejszając bolesność mięśni. Nie ważne jaki sport uprawiasz lecz dzięki temu urządzeniu pozbędziesz się dotkliwych kontuzji, a twoje ciało będzie pełne zdrowia i radości.

Baby Well BH powinny stosować osoby, które chcą mieć wspaniałą i zdrową sylwetkę. Dzięki temu urządzeniu nasz organizm będzie pełen energii, pozbędziemy się uczucia ciężkich kończyn, a siły witalne wzrosną.

Baby Beauty BH przeznaczony jest przede wszystkim dla kobiet ponieważ jego właściwości pozwalają nam zredukować pojawiające się zmarszczki oraz celulit. Stosowanie Baby Beuty pomaga w leczeniu otyłości, poprawia krążenie oraz usuwa zmęczenie i drętwienie kończyn. Co najważniejsze urządzenie nie tylko działa na nasz wygląd fizyczny, ale także oczyszcza organizm.

Każdy z nas jest inny, ma inne problemy i cele do osiągnięcia, jednak szeroka gama produktów jest dostosowana do największych wymagań.

Firma Aspects Tech Sp. z o.o. z siedzibą w Kaliszu przy ul. Górnośląskiej 56, jest wyłącznym dystrybutorem w Polsce włoskich produktów „Talamonti Group”, wykorzystywanych w gabinetach fizjoterapeutycznych oraz w gabinetach terapii bólu.