Monografia OZPN Kalisz już w sprzedaży

Na półki księgarń trafiła już monografia kaliskiego OZPN. Jubileuszowa publikacja wydana z okazji przypadającego w tym roku 40-lecia Związku to skarbnica wiedzy o futbolu południowej Wielkopolski, w której doszukacie się też wielu interesujących informacji, postaci i zdjęć związanych z naszym klubem.

Wydana przez Zarząd Kaliskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej jubileuszowa monografia to bez wątpienia pozycja, która poszerzy wiedzę i zaspokoi ciekawość miłośników nie tylko lokalnego futbolu. Jej autorzy zbierali materiały przez dwa lata, tworząc publikację sięgającą początków XX i odkrywającą, często nieznane dzieje futbolu w regionie, w wielu przypadkach połączone z elementami kultury i historii, nie tylko sportowymi.

Na prawie 300 stronach znajdziecie też mnóstwo interesujących informacji i ciekawostek o naszym klubie, przeobrażeniach jakie przechodził na przestrzeni lat, najważniejszych wydarzeniach i związanych z nim osobach, które uwiecznione zostały na licznych fotografiach. Bogaty materiał zdjęciowy jest bez wątpienia atutem tej książki, na opisanych fotografiach znalazło się ponad półtora tysiąca osób.

Przygotowanie tej wyjątkowej publikacji powierzono wydawnictwu GiA, istniejącemu od ćwierćwiecza zespołowi autorskiemu znanej encyklopedii piłkarskiej FUJI, pod kierownictwem Andrzeja Gowarzewskiego i Dariusza Leśnikowskiego. Warto przypomnieć, że jego dziełem, a zarazem rekomendacją poziomu są jubileuszowe monografie PZPN (75, 80 i 90 lat), monografie największych związków regionalnych (Śląsk, Kraków, Łódź), a także kilkunastu największych polskich klubów. W sumie 80 pozycji o dziejach polskiego i światowego piłkarstwa. Teraz do tego elitarnego grona dołączył także Kalisz.

Premiera książki miała miejsce w minioną sobotę, podczas uroczystej gali z okazji 40-lecia KOZPN, a od poniedziałku można ją nabyć w wybranych księgarniach.

***

KALISZ: Księgarnia STAROMIEJSKA ul. Śródmiejska 12
OSTRÓW WLKP: Księgarnia – art. Papiernicze, ul. Asnyka 4
KROTOSZYN: DOM KSIĄŻKI , Rynek 7
KĘPNO: Księgarnia WOLUMEN , Rynek 13
OSTRZESZÓW: Księgarnia PEGAZ ul. Zamkowa 1
JAROCIN: Księgarnia NA ROGU, Rynek 16