Życiowe starty kakaesiaków w Grand Prix Polski

Bardzo dobrze podczas kolejnych zawodów z cyklu Grand Prix Polski w pływaniu zaprezentowali się zawodnicy Kaliskiego Klubu Sportowego: Michał Mikołajczyk, Eryk Adamczewski i Marco Cecere. – Praktycznie każdy kolejny start przynosił rekord życiowy – podsumowuje trener Dominik Grudziński.

Zdecydowanie najlepiej wypadł Michał Mikołajczyk, który zaskoczył wszystkich zwłaszcza swoimi wynikami w wyścigach stylem kraulowym, przebojem wdzierając się do czołówki polskich kraulistów z rocznika 1999 i 2000. Sukces jest tym większy, że Michał całkiem niedawno, bo zaledwie w sierpniu zdecydował się na zmianę stylu pływania. Jeszcze rok temu był czołowym polskim żabkarzem w kategorii junior.

Od dwóch lat namawiałem Michała do tej zmiany, ale dopiero w sierpniu podjęliśmy próbę pracy nad stylem dowolnym. Na razie jej efekty są niesamowite, ale żeby walczyć o medal Mistrzostw Polski musimy jeszcze poprawić nawrót oraz fazę napłynięcia prawej ręki. Jestem jednak przekonany, że dzięki swojej ambicji i pracowitości Michał osiągnie cel jaki sobie postawiliśmy – mówi trener Dominik Grudziński.

Ze świetnej strony zaprezentował się w Poznaniu także Eryk Adamczewski, który bardzo znacząco poprawił swoje rezultaty na 50,100 i 200 metrów stylem dowolnym, co zaowocowało nowymi „życiówkami”.

Eryk ma jeszcze bardzo duże zapasy jeśli chodzi o motorykę, siłę i moc, i na tym będziemy się koncentrować. Wyróżnia się za to wśród innych zawodników piękną techniką kraulową, pływa bardzo miękko i elegancko, czym przykuwa uwagę wielu trenerów – dodaje trener Grudziński.

Doskonałą dyspozycję odzyskuje też powoli Marco Cecere, który osiągnął bardzo dobre wyniki nie tylko w stylu grzbietowym, ale i motylkowym.

Jak zaznacza szkoleniowiec pływaków KKS-u, z zawodów na zawody ich forma rośnie. Apogeum „życiówek” powinno nastąpić 10 grudnia podczas rozgrywanych w Nowej Rudzie Mistrzostw Dolnego Śląska. Cała grupa bardzo poważnie podchodzi też do rocznikowych Mistrzostw Polski juniorów, które odbędą się w marcu w Gorzowie Wielkopolskim. – Bardzo duże znaczenie w całym procesie przygotowań naszych zawodników poza czysto pływackimi treningami, mają też zajęcia „ na lądzie”, ćwiczenia poprawiające wydolność, wytrzymałość, kondycję. Bardzo cenimy sobie współpracę w tym zakresie z załogą klubu fitness w kaliskim Aquaparku, jego menadżerką panią Katarzyną Pyjecką i trenerem personalnym Przemysławem Świerczakiem. To właśnie pod ich okiem i w doskonałych warunkach, pracujemy nad motoryką naszych zawodników, a efekty tej pracy już są widoczne – podkreśla Dominik Grudziński.

***

Wyniki zawodników KKS-u podczas Grand Prix Polski w Poznaniu

Michał Mikołajczyk
100 m stylem dowolnym – 50.93 (rekord życiowy) – VI wynik w rocznikach 2000-1999
50 m stylem dowolnym – 23.46 (rekord życiowy) – VI wynik
200 m stylem dowolnym – 1:54.78 (rekord życiowy)

Eryk Adamczewski
100 m stylem dowolnym – 52.99 (rekord życiowy)
50 m stylem dowolnym – 24.34 (rekord życiowy)
200 m stylem dowolnym – 1:57.89 (rekord życiowy)

Marco Cecere
100 m stylem motylkowym – 58.88 (rekord życiowy)
100 m stylem grzbietowym – 58.29