Piotr Matuszewski pnie się w rankingu ATP

Piotr Matuszewski w najnowszym notowaniu rankingu ATP zadebiutował w gronie tysiąca najlepszych tenisistów globu (na 924. pozycji)! Kaliszanin odnotował także znaczący skok w rankingu deblowym (na 607. miejsce).

W rankingu singlowym Piotr Matuszewski przeskoczył o 182 pozycje, zaś w deblowym o 98 miejsc. Zawdzięcza to bardzo udanemu występowi w turnieju ITF w Egipcie, dwa tygodnie temu (więcej na ten temat piszemy TUTAJ). Dzięki temu kaliszanin stał się dwunastym najwyżej notowanym polskim tenisistą (w singlu, w deblu jest numerem „trzynaście”).

Turniej w Egipcie był ostatnim tegorocznym startem Piotra, który ma prawo czuć satysfakcję z zakończonego sezonu. Kaliszanin w 2016 roku zakończył karierę juniorską, startując we wszystkich turniejach wielkoszlemowych. Jego najlepszymi osiągnięciami na tym polu jest ćwierćfinał juniorskiego Australian Open w deblu oraz trzecia runda juniorskiego Wimbledonu w singlu.

Piotr w bardzo dobrym stylu rozpoczął również występy seniorskie, o czym najlepiej świadczy jego pozycja w rankingu ATP. Nasz tenisista ma już na koncie cztery tytuły deblowe w rozgrywkach ITF (trzy w parze z Kacprem Żukiem i jeden z Grzegorzem Panfilem) oraz dwa półfinały singla.

W przyszłym roku Piotr Matuszewski planuje oczywiście ciąg dalszy walki o punkty rankingowe. Dzięki tegorocznej zdobyczy, w większości turniejów rangi ITF będzie mógł grać bez eliminacji, będzie również próbował sił w zawodach wyżej rangi (challengerach ATP). Kaliszanin wystąpi także w turniejach krajowych (m.in. w challengerze we Wrocławiu, na przełomie lutego i marca).