Seniorskie triumfy Piszczorowicza. Medale i rekordy na Mistrzostwach Polski.

Bartosz Piszczorowicz, były zawodnik naszego klubu świetnie zaprezentował się na Mistrzostwach Polski Seniorów w Olsztynie. 17- letni kaliski pływak choć stanął w szranki ze starszymi rywalami, walczył jak równy z równym, zdobywając swoje pierwsze seniorskie medale.

Podczas odbywających się w dniach 15-18 grudnia w Olsztynie zimowych Mistrzostw Polski Seniorów na krótkim basenie do rywalizacji przystąpiło ponad 600 zawodników ze 129 klubów, a wśród nich ci najlepsi i utytułowani jak choćby Radosław Kawęcki, Kacper Majchrzak, Aleksandra Urbańczyk czy Alicja Tchórz. Znakomicie na tle silnej, starszej wiekiem i bardziej doświadczonej konkurencji zaprezentował się 17- letni Bartosz Piszczorowicz. Były zawodnik sekcji pływackiej KKS-u, wychowanek trenera Dominika Grudzińskiego, trenujący obecnie w Warszawie pod okiem Pawła Wołkowa zdobył na mistrzostwach swój pierwszy seniorski medal w wyścigu indywidualnym. Rywalizację na królewskim dystansie 100m stylem dowolnym. przegrał jedynie ze znakomitymi rywalami, uczestnikami tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro Kacprem Majchrzakiem i Pawłem Juraszkiem. Uzyskany przez niego wynik 47,94 to nowy rekord Polski 17- latków i obecnie trzeci juniorski wynik w Europie. Swój medalowy dorobek nasz utalentowany zawodnik powiększył w konkurencjach sztafetowych. Wraz z klubowymi kolegami zdobył trzy medale: srebrny na 4x100m stylem zmiennym oraz brązowe na 4x100m i 4x200m stylem dowolnym.

– Oczywiście bardzo się cieszę z uzyskanych wyników i zdobytych medali, ale przede mną jeszcze dużo ciężkiej pracy. W przyszłym roku w Indianapolis w USA odbędą się Mistrzostwa Świata Juniorów, na które chciałbym pojechać i powalczyć o kolejne trofea. Gratuluję mojemu szkolnemu i klubowemu koledze Kacprowi Stokowskiemu, który na mistrzostwach w Olsztynie ustanowił dwa rekordy świata juniorów, a także świetnych występów pozostałym pływakom. Korzystając z okazji chciałbym też podziękować trenerom – zarówno temu poprzedniemu jak i obecnemu, rodzicom, kolegom i koleżankom oraz wszystkim kaliszanom, którzy we mnie wierzyli, wspierali mnie i robią to nadal. Życzę wszystkim zdrowych i pogodnych świąt oraz szczęśliwego nowego roku – mówi Bartosz Piszczorowicz.

Bartosz znakomicie popłynął także na dystansie 200m stylem dowolnym. Z czasem 1:45,77 uplasował się ostatecznie na 5. miejscu, a do brązowego medalu zabrakło zaledwie 0,13s. Uzyskany wynik, w europejskim rankingu juniorów daje mu aktualnie 4. miejsce.