Dreszczowiec dla KKS-u! Trzecie zwycięstwo koszykarzy.

Po bardzo słabym początku meczu powrócili do gry i rzutem na taśmę odnieśli trzecie zwycięstwo w tym sezonie. Mowa oczywiście o naszych koszykarzach, którzy dzięki dwóm celnym rzutom osobistym na osiem sekund przed końcem meczu Artura Mrówczyńskiego pokonali Obrę Kościan 68:67. Cieszyć może fakt, iż czterech zawodników Kaliskiego Klubu Sportowego rzuciło ponad 10 punktów, natomiast każdy z graczy, którzy pojawili się na parkiecie przypisali na swoim koncie jakieś ‚oczka’.

Mimo ambitnej walki od początku spotkania, kaliszanie na przerwę schodzili przegrywając 37:28. Wynik co prawda nie oddawał tego, co działo się na parkiecie, bowiem wynik większość czasu oscylował w okolicach remisu (5:4, 7:6, 22:22). Dopiero końcówka drugiej partii pozwoliła przyjezdnym odskoczyć na bezpieczną dla nich przewagę.

Na drugą połowę zespół Łukasza Wojciechowskiego wyszedł bardzo zdeterminowany i po zaledwie dwóch minutach i dwudziestuośmiu sekundach to ponownie niebiesko-biało-zieloni byli na prowadzeniu (38:37). Praktycznie do ostatniej syreny oba zespoły szły ‚łeb w łeb’ choć to kaliszanie potrafili wypracować sobie w połowie czwartej kwarty siedmiopunktową przewagę, która jednak została roztrwoniona. Kluczowe dla meczu losy miały miejsce w ostatnich ośmiu sekundach.

Przy stanie 66:67 Stanisław Kiszka faulował Artura Mrówczyńskiego, który pewnie wykonał dwa rzuty osobiste wyprowadzając swój zespół na prowadzenie, którego kakaesiacy nie oddali już do końca.

Było to trzecie wygrane spotkanie koszykarzy KKS-u. W następnej kolejce niebiesko-biało-zieloni udadzą się na starcie z Muszkieterami Nowa Sól, mając okazję przywieźć pierwszy komplet punktów z obcej hali.