Klątwa przełamana, KKS wygrywa w Nowej Soli

Po ośmiu kolejnych wyjazdowych klęskach w końcu przyszedł czas na pierwsze zwycięstwo. Wczoraj kakaesiacy pokonali Muszkieterów Nowa Sól 58:67 a najlepiej punktującym graczem kaliskiego zespołu był trener Łukasz Wojciechowski.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy prowadzili już nawet 8:0. To jednak nie przeszkodziło niebiesko-biało-zielonym w wygraniu tej odsłony 23:19. Podobna sytuacja miała miejsce na początku drugiej kwarty, gdzie gracze rezerw Mistrza Polski – Stelmetu Zielona Góra również szybko odskoczyli kaliszanom (7:0) przegrywając ostatecznie 11:15.

Większość spotkania i tak rozgrywała się pod dyktando głodnych zwycięstwa kaliszan. To oni systematycznie powiększali przewagę wygrywając trzecią część meczu 17:11. Miejscowi tylko w ostatnich 10. minutach potrafili postawić się naszym zawodnikom, jednak po ostatniej syrenie to oni musieli przełknąć gorycz kolejnej porażki.

Kaliszanie następne rozegrająw środę w Jeleniej Górze. Początek tego meczu zaplanowano na godzinę 19. Do hali w Kaliszu powrócą 21 stycznia na starcie z Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie.