O zwycięstwo w Jeleniej Górze

Koszykarskiego maratonu ciąg dalszy. Już dzisiaj o godzinie 19 w Jeleniej Górze zaległe spotkanie 9. kolejki rozegrają zawodnicy KKS Energra Drogbruk Kalisz. Ich rywale to obecnie czwarta siła naszej grupy.

Po 16. rozegranych spotkania gracze Sudetów legitymują się bilansem 11 zwycięstw i 5 porażek. We własnym parkiecie tylko dwukrotnie doznali goryczy porażki, musząc uznać wyższość faworytów ligi – Śląska Wrocław i Górnika Wałbrzych.

Początek roku to seria dwóch zwycięstw i jednej porażki naszych sobotnich rywali. Już na otwarcie zmagań w roku 2017 pokonali oni Stal Ostrów Wielkopolski (73:67), by dwa dni później zostać rozbitym we Wrocławiu aż 96:45. W miniony weekend po zaciętym boju zostawili w pokonanym polu Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie (75:72).

Podobnym bilansem legitymują się podopieczni Łukasza Wojciechowskiego, którzy po porażce z Górnikiem Wałbrzych pokonali Obrę Kościan i przywieźli pierwsze wyjazdowe zwycięstwo z Nowej Soli.

Ewentualna wygrana niebiesko-biało-zielonych w Jeleniej Górze sprawi, że szansa na wejście do ‚ósemki’, która grać będzie o najwyższe cele będzie całkiem realna patrząc na fakt, że przed kaliszanami pozostanie tylko jeszcze jedno wyjazdowe spotkanie. Resztę meczów kaliszanie rozegrają na własnym parkiecie.