Postraszyli faworyta

Mimo ambitnej walki do ostatniej syreny nie udało się kaliszanom odnieść trzeciego zwycięstwa w tym roku. Na trudnym terenie w Jeleniej Górze przegrali oni 75:80.

Na starcie z Sudetami kakaesiacy pojechali wzmocnieni Bartoszem Grochowiną (na zdjęciu) i Łukaszem Kaczmarkiem, którzy poprzednią rundę spędzili w KS Kosz Pleszew. Mimo to, spotkanie przebiegało wg. schematu jaki pokazywała tabela. To gospodarze od samego początku spotkania narzucili swój rytm gry i sukcesywnie powiększali przewagę, by na przerwę schodzić z 18-punktową zaliczką. Trzecia odsłona to również solidna gra miejscowych i kolejna wygrana kwarta, tym razem 19:15. Nikt z obecnych kibiców na hali nie spodziewał się, że faworyzowani gracze Sudetów będą drżeć o wynik do ostatniej syreny.

W czwartej kwarcie podopieczni Łukasza Wojciechowskiego z minuty na minutę odrabiali ogromną stratę by na 62 sekundy przed końcem spotkania po celnym rzucie najskuteczniejszego w KKS-ie Artura Mrówczyńskiego zniwelować ją do zaledwie pięciu punktów. W ostatnich fragmentach meczu niecelnie zza linii sześciu metrów rzucił Jakub Kołodziej i gracze z Dolnego Śląska nie wypuścili już wygranej z rąk, choć z pewnością nie spodziewali się takiego obrotu wydarzeń.

Szansę na kolejne zwycięstwo kaliszanie będą mieli w sobotę. We własnej hali podejmą oni Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie a początek tego spotkania zaplanowany jest na godzinę 18:30.

***

9. kolejka II ligi gr. D, 18.01.2016, godz. 19:00
KS Sudety Jelenia Góra – KKS Energa Drogbruk Kalisz 80:75 (29:16, 19:14, 19:15, 13:30)

KS Sudety Jelenia Góra: Paweł Minciel (20, 2×3/3), Łukasz Niesobski (15, 1×3/6), Jarosław Wilusz (10, 1×3/1), Bartosz Jyż (10), Damian Ostrowski (8, 2×3/5), Aleksander Raczek (6), Mikołaj Serbakowski (5), Michał Wasilewski (4), Kacper Plewa (2)

KKS Energa Drogbruk Kalisz: Artur Mrówczyński (21, 3×3/9), Łukasz Wojciechowski (14), Jakub Kołodziej (13, 3×3/7), Tobiasz Kol (10), Przemysław Galewski (7, 1×3/5), Błażej Pawlik (6, 2×3/4), Bartosz Grochowina (2), Patryk Kowalski (2)

Komisarz: Zdzisława Wojtczak
Sędziowie: Tomasz Wójcik, Paulina Robak