Piłkarki zagrały w Konin Cup

Zawodniczki naszego trzecioligowego zespołu rywalizowały w sobotę w silnie obsadzonym turnieju halowym Konin Cup 2017.

Dla naszej trzecioligowej drużyny był to pierwszy meczowy sprawdzian w nowym roku, a zarazem swego rodzaju wejście w okres przygotowawczy do kolejnej odsłony ligowego sezonu. Na koniński turniej zjechało 16 mocnych, kobiecych zespołów z różnych zakątków Polski. Podopieczne trenera Marcina Molka trafiły do grupy C, w której przyszło im rywalizować z drużynami: Polonii Poznań, EX Medyka Konin oraz Pomorzanina Nowogard.

– Pomimo mocnych przeciwniczek, zarówno w meczu z Polonią, jak i z Pomorzaninem zaprezentowaliśmy się całkiem dobrze. Lekki niedosyt pozostawił mecz z EX Medykiem, w którym zabrakło pełnego zaangażowania. Nadal też jednym z widocznych u nas mankamentów jest brak zgrania drużyny, dlatego też ten turniej chcieliśmy wykorzystać właśnie po to, by popracować nad tym elementem. Ogólnie uważam, że w całym turnieju zagraliśmy ambitnie i bez kompleksów w odniesieniu do rywalek z wyższych klas rozgrywkowych. Cieszę się, że dziewczyny pokazały wiele ciekawych, składnych akcji. Trochę szkoda, że nie udało się wywalczyć choćby punktu, ale zdobyte doświadczenie zapewne zaprocentuje w przyszłości
– podsumowuje Marcin Molek.

Zwycięzcą turnieju został zespół Medyka POLOmarket Konin, który w finale pokonał ZSGE Medyk U19 Konin 7:1. Na trzecim miejscu uplasowały się piłkarki Sztormu Gdańsk, które po serii rzutów karnych pokonały Reprezentację Polski Niesłyszących 4:3.

***

Grupa C, w której rywalizowały zawodniczki KKS u Kalisz

Polonia Poznań – KKS Kalisz 4:1
bramka dla KKS-u:
Kamila Żarnecka

Pomorzanin Nowogard – EX Medyk Konin 1:1

KKS Kalisz – EX Medyk Konin 0:4

Polonia Poznań – Pomorzanin Nowogard 0:0

Pomorzanin Nowogard – KKS Kalisz 2:0

EX Medyk Konin – Polonia Poznań 2:5

Tabela:

1. Polonia Poznań 7 pkt
2. Pomorzanin Nowogard 5 pkt
3. EX Medyk Konin 4 pkt
4. KKS Kalisz 0 pkt

KKS Kalisz:
Oliwia Kacprzak, Marta Durska, Patrycja Czerniejewska, Zuzanna Leszka, Kamila Żarnecka, Oliwia Skowrońska, Weronika Olejnik, Aleksandra Jurczak, Karolina Sołtysiak, Klaudia Durman.