Przegrali z chorobą

Nie tak rewanż z drużyną Polkątów wyobrażali sobie nasi koszykarze. Po czterech kwartach na tablicy widniał wynik 70:85, choć nie to było największym problemem Łukasza Wojciechowskiego – 80% drużyny grało z gorączką, a Przemek Galewski wogóle nie nadawał się do gry – mówił po meczu załamany szkoleniowiec KKS-u. To trzecia porażka niebiesko-biało-zielonych w tym roku.

Mecz tak na prawdę zakończył się już w drugiej kwarcie, kiedy przyjezdni ze stanu 21:22 odskoczyli na 24:41. Mimo ambitnej postawy osłabionych kakaesiaków i 25 punktów Artura Mrówczyńskiego ta przewaga okazała się nie do odrobienia.

W następnym meczu kaliszanie podejmą na własnym parkiecie Röben Gimbasket Wrocław. Ten mecz odbędzie się 1 lutego o godzinie 20:00 w hali przy ul. Łódzkiej.

***

20. kolejka II ligi, gr. D, 21.01.20p16, godz. 18:30
KKS Energa Drogbruk Kalisz – Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie 70:85 (14:28, 12:23, 20:26, 24:18)

KKS Energa Drogbruk Kalisz: Artur Mrówczyński (25, 3×3/6), Łukasz Wojciechowski (14, 2×3/7), Tobiasz Kol (13), Tomasz Bartkowski (6), Jakub Kołodziej (5, 1×3/4), Błażej Pawlik (3, 1×3/3), Patryk Kowalski (2), Przemysław Galewski (2)

Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie: Sławomir Dźwilewski (32, 1×3/3), Wojciech Suprun (16), Tomasz Giniewski (8), Robert Cieśla (7, 1×3/3), Bartosz Zubik (5, 1×3/3), Kamil Cidyło (5), Łukasz Bartnicki (4), Sebastian Beluch (3, 1×3/3), Filip Gyszko (3, 1×3/3), Wojciech Kubiak (2)

Komisarz: Paweł Podolski
Sędziowie: Paweł Berdyczko, Bogna Kuzia