Dołączą do kadry wielkopolskich młodziczek

Julia Jasińska i Paulina Paceś, z zespołu naszych młodziczek wyjadą na tygodniowe zgrupowanie Wielkopolskiej Kadry Wojewódzkiej. Powołania dla kadrowiczek wydał Wydział Piłkarstwa Kobiecego WZPN.

Zarówno Julia jak i Paulina są wychowankami KKS-u. Swoją przygodę z piłką nożną rozpoczęły w reaktywowanej w 2014 roku przez trenera Marcina Molka grupie młodziczek. Obie miały okazję zaprezentować swoje umiejętności podczas turniejów rozegranych jesienią ubiegłego roku w Grodzisku Wielkopolskim i Koninie w ramach Mistrzostw Wielkopolski Młodziczek, gdzie młodym piłkarkom bacznie przyglądała się Anna Jankowska, trenerka wielkopolskiej kadry. Jak widać kakaesiaczki nie pozostały niezauważone.

– Paulina gra na pozycji bramkarki, Julka – kapitan naszej drużyny – to zawodniczka bardzo wszechstronna, potrafi grać zarówno w defensywie, jak i w ataku. Obie zawodniczki ciężko pracują na treningach, co jak widać procentuje. Powołanie na zgrupowanie Kadry Wielkopolski Młodziczek jest dla nich na pewno sporym wyróżnieniem i nagrodą za wysiłek jaki wkładają w rozwój swoich umiejętności
– podkreśla trener Marcin Molek.

Zgrupowanie Wielkopolskiej Kadry Wojewódzkiej Młodziczek odbędzie się od 27 stycznia do 3 lutego w Bornym Sulinowie.