Początek roku z sukcesami. Życiówki i medale pływaków KKS-u.

Pierwsze w tym roku medalowe zdobycze mają na swoim koncie pływacy Kaliskiego Klubu Sportowego. Podczas zawodów rozegranych na poznańskiej Malcie kilkukrotnie stawali na podium. Padły też nowe rekordy życiowe.

W Ogólnopolskich Zawodach o Puchar Warty Poznań zorganizowanych w Termach Maltańskich wystartowało ponad 700 zawodników z 37 klubów. Bardzo liczne, bo aż 40-osobowe grono stanowili w tej grupie młodzi pływacy KKS-u, dla których były to pierwsze tegoroczne starty.

– Był to, zarówno dla naszych zawodników, jak i trenerów, pierwszy poważny sprawdzian, pozwalający ocenić efekty pracy z ubiegłego i początków nowego roku. Wyniki dają dużo powodów do zadowolenia. Cieszą nie tylko miejsca medalowe, ale też coraz lepsze czasy, w wielu przypadkach będące nowymi rekordami życiowymi – podkreśla trener Dominik Grudziński.

Podopieczni Dominika Grudzińskiego i Bartłomieja Strońskiego zdobyli w sumie pięć medali. Dwukrotnie stawał na podium Michał Mikołajczyk, który wygrał wyścig na 200 m stylem dowolnym, a na dystansie 50 m był drugi. Dwa medale wywalczyła też Wiktoria Michalak: złoty na 100 m stylem klasycznym i brązowy na 100 m stylem motylkowym. Do grona medalistów dołączył też Mikołaj Biedka, który był trzeci na 100 m żabką.

– Bardzo dobrze spisali się również zawodnicy z najmłodszych grup, którzy w tak licznie obsadzonych zawodach ustanawiali rekordy życiowe. Szczególne słowa uznania należą się Gabrysi Golanowskiej, Kasi Krupier, Amelii Chojnackiej, Łucji Gomułce oraz Amelii Świątek i Martynie Machowczyk. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i trenerom dobrych wyników, rekordów, medali oraz wysokiego 10. miejsca w klasyfikacji ogólnej
– dodaje Izabela Piszczorowicz z sekcji pływackiej KKS-u.

Choć ferie za pasem, dla młodych zawodników nie oznaczają odpoczynku. Wręcz przeciwnie, będzie to obłożony ciężkimi treningami okres przygotowawczy do rocznikowych mistrzostw Polski, którego jednym z podstawowych elementów będzie zgrupowanie na 50-metrowym basenie.