Jeśli równać to w górę. Władze KKS-u w gronie piłkarskich drugoligowców.

Kaliski Klub Sportowy znalazł się w gronie założycieli Stowarzyszenia Klubów Drugiej Ligi Piłkarskiej. W zebraniu założycielskim nowo powstałej struktury skupiającej piłkarskich drugoligowców, zarząd KKS-u reprezentowali Robert Trzęsała, prezes i Maciej Wysocki, wiceprezes klubu.

Nie tylko wokół klubowych wyborów skupiała się w ostatnim czasie działalność zarządu Kaliskiego Klubu Sportowego. Jego członkowie uczestniczyli też w szeregu spotkań stanowiących jeden z wielu kroków, jakie powinien i podejmuje klub chcąc w przyszłości zaistnieć w rozgrywkach centralnych. Jednym z nich był udział władz KKS-u w zebraniu założycielskim Stowarzyszenia Klubów Drugiej Ligi Piłkarskiej (DLP). W spotkaniu zorganizowanym w przepięknych wnętrzach zamku Uniejów, poza klubami drugoligowymi uczestniczyli też przedstawiciele czterech klubów grających w III lidze, a mających duże szanse na awans: ŁKS-u Łódź, Elany Toruń, GKS-u Jastrzębie i KKS-u Kalisz.

– Po sukcesach w Pucharze Polski i wynikach osiągniętych w rozgrywkach ligowych, zostaliśmy zauważeni w Polsce, czego efektem jest zaproszenie nas do udziału w tym spotkaniu. Ktoś może zapytać po co, skoro dotyczyło ono klubów II ligi? Jednak z naszego punktu widzenia wyjazd ten był bardzo potrzebny i wartościowy. KKS znalazł się wśród założycieli Stowarzyszenia Klubów Drugiej Ligi Piłkarskiej. To wprawdzie nie członkostwo, bo, jak sama nazwa wskazuje, mogą je posiadać tylko drugoligowcy, ale my staramy się myśleć perspektywicznie. Jeśli w tym lub w kolejnym sezonie wywalczylibyśmy awans, będziemy już reprezentowani jako jeden z członków stowarzyszenia w rozmowach ze sponsorami, czy mediami – zapowiedział Robert Trzęsała, prezes KKS-u

Maciej Wysocki, wiceprezes klubu wskazuje na jeszcze jeden ważny aspekt tego spotkania.

– Mogliśmy tam poznać i nawiązać bliższe kontakty z prezesami i osobami reprezentującymi kluby II ligi. Dzięki temu dowiedzieliśmy się jak wygląda na co dzień ich funkcjonowanie, jak kluby z „wyższej półki” pozyskują na przykład środki na działalność. Liczymy, że przełoży się to na międzyklubową współpracę w zakresie choćby pozyskiwania sponsorów czy szkolenia młodzieży. Jestem przekonany, że zapoczątkowane podczas spotkania rozmowy, wymienione spostrzeżenia i doświadczenia zaprocentują w przyszłości – dodaje Maciej Wysocki.

W trakcie zebrania założycielskiego przegłosowano statut nowo powstałego stowarzyszenia i wybrano władze, które będą w przyszłości reprezentowały kluby II Ligi w negocjacjach ze sponsorami, reklamodawcami czy mediami. Podobnie zresztą wygląda to w przypadku klubów Ekstaklasy i I ligi. Prezesem Stowarzyszenia Klubów Drugiej Ligi Piłkarskiej wybrany został Paweł Guminiak, prezes Olimpii Elbląg, a w skład zarządu weszli również Adam Kuźnicki z Polonii Warszawa i Wiesław Bobowski z Puszczy Niepołomice.