Trenerzy KKS-u na stażu w AP Legii Warszawa

Staże, konferencje, warsztaty. Pracowicie przerwę w ligowych rozgrywkach wykorzystują nasi klubowi trenerzy. Wszystko po to, by poszerzać wiedzę, doskonalić umiejętności i wymieniać doświadczenia, a przez to zwiększać efektywność codziennej pracy szkoleniowej.

A jeśli już brać przykład to z najlepszych. Temu właśnie miał służyć staż trenerski w Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa, w którym uczestniczyli: Paweł Lewicki, Krzysztof Laskowski i Adrian Wawrzyniak. Pięciodniowy pobyt był okazją do zapoznania się z przebiegiem mikrocyklu treningowego zespołów młodzieżowych Akademii, w tym drugiej drużyny, a także aktywnego udziału w jednostce treningowej zespołu U-15. Uzupełnieniem zajęć w terenie były spotkania i wymiana doświadczeń z trenerami i członkami sztabu szkoleniowego, wykłady oraz warsztaty dotyczące pracy szkoleniowej prowadzone m.in. przez Radosława Mozyrko, koordynatora ds. rozwoju Akademii oraz trenera koordynatora Roberta Picułę.

To był intensywny, ale bardzo owocny i pożytecznie spędzony tydzień. Cieszy mnie to, że zarówno moje, jak i współtowarzyszących mi trenerów, spojrzenie na szkolenie dzieci i młodzieży jest podobne do jednej z czołowych akademii piłkarskich w Polsce. Zapewniam jednocześnie, że ten wyjazd był zaledwie początkiem. Staże, warsztaty, szkolenia, słowem samodoskonalenie i ciągły rozwój, powinny przyświecać każdemu trenerowi, dlatego dzięki nawiązanym kontaktom będziemy chcieli w przyszłości zorganizować kolejne tego typu wyjazdy – podkreśla trener Paweł Lewicki, koordynator ds. szkoleniowych KKS-u.