Sekcja Tenisa KKS Kalisz szesnastym klubem w Polsce!

Pierwszy rok działalności Sekcji Tenisa KKS Kalisz przyniósł szereg wymierny sukcesów. Do takowych zaliczyć należy m.in. szesnaste miejsce w ogólnopolskim rankingu „Klub Roku Tenis 10”.

Ranking na „Klub Roku Tenis 10” corocznie prowadzony jest przez Polski Związek Tenisowy. Promuje on kluby, które stawiają na rozwój tenisa dla najmłodszych, działając zgodnie z założeniami programu Tenis 10. Punkty przyznawane są m.in. za udział oraz organizację turniejów Tenis10, występ w rozgrywkach Talentiady, uczestnictwo w akcjach promujących tenis, współpracę ze szkołami itp. W czołówce rankingu znalazły się potężne ośrodki tenisowe z dużych miast. Zwycięzcą po raz kolejny został Klub Tenisowy Legia Warszawa, a na kolejnych miejscach na podium uplasowały się ST TieBreak Warszawa oraz KS Grzegórzecki Kraków.

KKS Kalisz zajął w tym plebiscycie szesnaste miejsce, a piąte w Wielkopolsce. W naszym województwie ustąpiliśmy tylko czterem klubu z Poznania (pełen ranking dostępny jest tutaj: www.bit.ly/2kMGJ7R). Mając na uwadze fakt, iż Sekcja Tenisa KKS funkcjonuje dopiero od lutego 2016 roku, jest to niewątpliwie duży sukces i nobilitacjach do dalszej pracy. W bieżącym roku w planach jest organizacjach kolejnych turniejów Tenis 10 oraz oczywiście regularne występy w imprezach wyjazdowych. Od stycznia trwają także przygotowania do udziału w rozgrywkach Talentiady.

Aktualnie w Sekcji Tenisa KKS Kalisz szkoli się ponad siedemdziesiąt dzieci (i młodzieży), z czego blisko połowę stanowią te do lat dziesięciu. Pomóc w rozwoju klubu może każdy, poprzez przekazanie jednego procentu podatku. Wystarczy podać w deklaracjach w rejestrze organizacji pożytku publicznego numer KRS: 0000321135, a w punkcie „Cel szczegółowy 1%” wpisać „TENIS”. Pieniądze te w pełni zostaną przeznaczone na organizację turniejów oraz zakup sprzętu tenisowego.

Więcej na temat funkcjonowania Sekcji Tenisa KKS Kalisz znaleźć można na stronie: www.tenis.kkskalisz.pl.

Informacji o naborze udzielone zostaną pod numerem telefonu: 502 593 490 lub mailowo: michal.jasniewicz@kkskalisz.pl.