Medale na Malcie. Pływacy KKS-u w wielkopolskiej czołówce.

Aż 13 medali przywieźli z Zimowych Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego zawodnicy sekcji pływackiej Kaliskiego Klubu Sportowego. Multimedalistą okazał się Daniel Wytwer, który pięciokrotnie stawał na podium, niemal w każdym starcie ustanawiając nowe rekordy życiowe, ale ogromnie cieszą także wyniki pozostałych kakaesiaków.

Podczas rozegranych na pływalni Term Maltańskich zawodów pływacy KKS-u spisali się wyśmienicie, zwłaszcza że udali się na nie bezpośrednio po wyczerpującym, dziewięciodniowym zgrupowaniu w Stroniu Śląskim. – Wszyscy mają za sobą ciężkie treningi, ale wiedziałem, że to będą dla nich udane mistrzostwa. Grupa z rocznika 2002 i 2003 ze startu na start z łatwością biła swoje rekordy życiowe, ustalając nowe, nawet o kilkanaście sekund lepsze. Był to dla nich ostatni sprawdzian przed rocznikowymi mistrzostwami Polski i zdali go celująco – chwali swoich podopiecznych trener Dominik Grudziński.

Na uznanie zasługuje wynik Julii Maik z rocznika 2003, której czas – 1.00,89 – na 100m stylem dowolnym jest pokaźnym wyczynem biorąc pod uwagę wiek zawodniczki. Bardzo dobrze popłynęły też dziewczęta z rocznika 2002, które z dużą łatwością poprzestawiały swoje dotychczasowe rekordy życiowe w koronnych konkurencjach pokazując zarazem, że w drużynie, podczas mistrzostw Polski, będą się biły o bardzo wysokie lokaty. W skład sztafety 4x100m stylem dowolnym wejdą: Zuzanna Domżol, Martyna Jakubczak, Katarzyna Łuczak i Wiktoria Szymańska.

Mimo okresu ciężkich treningów bardzo dobrze zaprezentowali się w Poznaniu także zawodnicy z roczników 2001,2000 i 1999. Trzykrotnie na podium stawał Michał Mikołajczyk, który wywalczył srebro na 100, 200 i 400 m stylem dowolnym, w tym ostatnim ustanawiając rekord życiowy. Trzy złote medale zdobył Marco Cecere, zwyciężając na 50,100 i 200m stylem grzbietowym. Na najniższym stopniu podium dwukrotnie, po startach na 50 i 100m stylem klasycznym, stawała Wiktoria Michalak. Z kolei Eryk Adamczewski zaliczył rekord życiowy na 400m stylem dowolnym. – Z dobrej strony pokazali się też chłopcy z rocznika 2001: Michał Sip, Olaf Staniszewski, Szymon Szczerek, Szymon Świderski i Mateusz Moczulski. Większość z nich popoprawiała rekordy życiowe. To bardzo cieszy i pokazuje, że oni również będą mieli mocny skład sztafetowy na mistrzostwa Polski w Gliwicach – dodaje trener Grudziński.

Multimedalistą poznańskich zawodów okazał się Daniel Wytwer, który na podium stawał aż pięciokrotnie, na 50, 100 i 200m stylem dowolnym oraz 50 i 100m „motylkiem”. Praktycznie w każdym starcie ustanawiał nowe rekordy życiowe, notując czasy na poziomie pierwszej dziesiątki w kraju. Podopieczny Bartłomieja Strońskiego pokazał, że może być w przyszłości mocnym ogniwem sekcji pływackiej KKS-u.

Podczas Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego zawodnicy KKS-u wielokrotnie wygrywali swoje serie, grupy wiekowe oraz kategorie Open. Wywalczyli w sumie 13 medali, co uplasowało ich w pierwszej trójce rankingu klubów w Wielkopolsce. To bardzo dobry prognostyk przed zbliżającymi się wielkim krokami rocznikowymi mistrzostwami Polski.