Kakaesiaczki czwarte w Wielkopolsce

W sobotnim turnieju, w dwóch grupach zagrało 10 zespołów. Młodziczki KKS-u trafiły do grupy B, bardzo mocnej i wyrównanej. Mimo to, na tle rywali zaprezentowały się bardzo dobrze, zarówno pod kątem poziomu gry jak i woli walki.

Zespół zrealizował większość założeń jakie zaplanowaliśmy sobie na ten turniej. Już w pierwszej fazie rywalizacji poradziliśmy sobie bardzo dobrze, choć łatwo nie było. Grupa była mocna, czego najlepszym potwierdzeniem jest fakt, iż wszyscy nasi grupowi rywale pokonali w późniejszych meczach przeciwników z grupy A. Nasza gra była na pewno ambitna i ciekawa dla oka, niestety zabrakło przysłowiowej kropki nad „i”, jak choćby w zakończonych bezbramkowymi remisami meczach z Dopiewem i Krobią. Pierwszy z nich, mimo kilku dogodnych do strzelenia gola sytuacji, zagraliśmy dość ospale, za to drugi, z Krobią był chyba jednym z najlepszych odkąd prowadzę tę drużynę. Dziewczęta spisały się bardzo dobrze zarówno w obronie, jak i w ataku, szkoda tylko, że nie udało się strzelić bramki. Warto jednak dodać, że drużyna Krobi składa się w większości z reprezentantek kadry Wielkopolski młodziczek. Bardzo ambitnie i ze sportowym pazurem nasze dziewczęta zagrały też w meczu z Lechem Poznań. Walczyły o każdą piłkę, nie dając rywalkom rozwinąć skrzydeł i w efekcie, po bramce Julki Jasińskiej, która przytomnie wykorzystała błąd bramkarki z Poznania, wygraliśmy to spotkanie 1:0 – podsumowuje Marcin Molek.

Niestety w meczu z Krobią, podczas jednej z interwencji kontuzji doznała, rewelacyjnie spisująca się w bramce Paulina Paceś, co dość poważnie pokrzyżowało plany zespołu. W kolejnych meczach miejsce w bramce musiała zająć zawodniczka z pola, co nie pozostało bez wpływu na dalszą grę. Ostatni mecz grupowy z Kórnikiem zakończył się remisem 1:1, a swoją pierwszą bramkę w barwach KKS-u strzeliła Weronika Baranowska. Dzięki takim wynikom kakaesiaczki wyszły z grupy z 2. miejsca i w meczu o III lokatę zmierzyły się z zespołem Ostrovii Ostrów Wielkopolski. Porażka 0:2 zaważyła na tym, że w końcowej klasyfikacji znalazły się tuż za podium, ale ze swojej postawy w całym turnieju mogą być zadowolone.

Turniej należy zaliczyć jak najbardziej na plus. Przede wszystkim dał mi on możliwość sprawdzenia jak niektóre zawodniczki poradzą sobie na nowych pozycjach. Dzięki temu udało nam się wypracować optymalne ustawienie zespołu, co jest bardzo istotne przed meczami turniejowymi Mistrzostw Wielkopolski młodziczek – dodaje Molek.

***

Halowe Mistrzostwa Wielkopolski Młodziczek, Poznań 25.02.2017

Grupa A
GSS Grodzisk Wielkopolski – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 1:0
TS Polonia Poznań – PS Gniezno 1:0
Grom Wolsztyn – GSS Grodzisk Wielkopolski 0:2
Ostrovia Ostrów Wielkopolski – TS Polonia Poznań 0:0
PS Gniezno- Grom Wolsztyn 3:0
GSS Grodzisk Wielkopolski – TS Polonia Poznań 1:0
Ostrovia Ostrów Wielkopolski – PS Gniezno 2:0
Grom Wolsztyn – TS Polonia Poznań 0:1
GSS Grodzisk Wielkopolski – PS Gniezno 0:1
Ostrovia Ostrów Wielkopolski – Grom Wolsztyn 3:0

Tabela Grupy A
1. GSS Grodzisk Wielkopolski 9 pkt 4-1
2. Ostrovia Ostrów Wielkopolski 7 pkt 5-1
3. TS Polonia Poznań 7 pkt 2-1
4. PS Gniezno 6 pkt 4-3
5. Grom Wolsztyn 0 pkt 0-9

Grupa B
KA4 resPect Krobia – Lech Poznań FA 1:0
KKS Kalisz – UKS Gmina Dopiewo 0:0
Kotwica Kórnik – KA4 resPect Krobia 0:0
KKS Kalisz – Lech Poznań FA 1:0
bramka dla KKS:
Julia Jasińska
UKS Gmina Dopiewo – Kotwica Kórnik 1:0
KKS Kalisz – KA4 resPect Krobia 0:0
Lech Poznań FA – UKS Gmina Dopiewo 1:1
KKS Kalisz – Kotwica Kórnik 1:1
bramka dla KKS:
Weronika Baranowska
KA4 resPect Krobia- UKS Gmina Dopiewo 1:0
Lech Poznań FA- Kotwica Kórnik 1:1

Tabela Grupy B
1. KA4 resPect Krobia 8 pkt 2-0
2. KKS Kalisz 6 pkt 2-1
3. UKS Gmina Dopiewo 5 pkt 2-2
4. Kotwica Kórnik 3 pkt 2-3
5. Lech Poznań FA 2 pkt 2-4

Mecz o IX miejsce:
Lech Poznań FA – KS Grom Woksztyn 4:0

Mecz o VII miejsce
Kotwica Kórnik – PS Gniezno 1:1 karne 1:2

Mecz o V miejsce
UKS Gmina Dopiewo – TS Polonia Poznań 1:3

Mecz o III miejsce
KKS Kalisz – Ostrovia Ostrów 0:2

Mecz o I miejsce
KA4 resPect Krobia – GSS Grodzisk Wielkopolski 0:0 karne 2:0

KKS Kalisz: Paulina Paceś – Karolina Stasiak, Julia Jasińska, Julia Cieślak, Zuzanna Waszak, Weronika Baranowska, Anna Kasperczak, Magdalena Nowak.