Sportowy rok podsumowany. Wśród nagrodzonych – kakaesiacy!

3 marca oficjalnie podsumowano miniony rok sportowy. Podczas uroczystej gali nie zabrakło też trójkolorowych akcentów. Nagrody i wyróżnienia Prezydenta Miasta odebrali nasi zawodnicy, trenerzy i członkowie zarządu.

Podczas uroczystej gali w restauracji Margo poznaliśmy „złotą czternastkę” najlepszych kaliskich sportowców 2016 roku, na której czele stanęła – co nie było zaskoczeniem – Marta Walczykiewicz, srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Ale i nasz klub zaznaczył w tym gronie swoją obecność. Nagrodę Prezydenta Miasta Kalisza, odebrał Bartosz Piszczorowicz, zawodnik naszej sekcji pływackiej, który w ubiegłym roku w barwach KKS-u zdobywał medale podczas najważniejszych pływackich imprez w kraju i za granicą. Prezydencką nagrodą uhonorowany został także Dominik Grudziński, trener naszych pływaków, a zarazem twórca największych dotychczasowych sukcesów Bartosza. :Pod nieobecność trenera Grudzińskiego, który aktualnie towarzyszy swoim podopiecznym podczas rocznikowych mistrzostw Polski, nagrodę odebrał Sebastian Mikołajczyk, reprezentujący w zarządzie KKS-u sekcję pływacką.

Prezydenckie wyróżnienia za wybitne osiągnięcia sportowe minionego roku wręczono także kilku innym naszym zawodnikom, uczestnikom i medalistom najważniejszych zawodów krajowych i międzynarodowych oraz ich trenerom. Znaleźli się w tym gronie pływacy: Wiktor Kłys, Mikołaj Biedka, Daniel Wytwer i Wiktoria Michalak, tenisista Piotr Matuszewski wraz z trenerem Tomaszem Matuszewskim oraz pięściarka Alicja Glapka, ze szkoleniowcami naszej sekcji bokserskiej Dariuszem Kisielem i Jerzym Aleksandrzakiem.

Prezydent, gratulując i dziękując sportowcom i ich opiekunom nie zapomniał też o wielu lokalnych środowiskach, instytucjach, organizacjach i firmach, które na co dzień wspierają rozwój kaliskiego sportu, dbając tym samym o promocję aktywnego i zdrowego stylu życia. Na liście czołowych mecenasów kaliskiego sportu, wyróżnionych pamiątkowymi statuetkami, znalazł się m.in. pan Marcin Antczak, reprezentujący Firmę Budowlaną MAREK ANTCZAK, od lat strategicznego sponsora KKS-u. Nagrodę w jego imieniu odebrał przedstawiciel firmy, Maciej Garbowicz.

Uroczyste dekoracje zwieńczono wręczeniem listów gratulacyjnych wyróżniającym się działaczom sportowym. Znaleźli się wśród nich: Robert Trzęsała, prezes Kaliskiego Klubu Sportowego, Maciej Wysocki, wiceprezes oraz Piotr Morawski, trener naszego trzecioligowego zespołu piłki nożnej.

fot. Michał Sobczak