Kolejne sparingi trampkarzy

Dwa sparingi w ciągu trzech dni rozegrali nasi Trampkarze Młodsi. Ten ostatni, w minioną sobotę z Wartą Sieradz.

Podopieczni trenera Karola Kiełbika nie zwalniają tempa w przygotowaniach do ligowej wiosny. Wykorzystując sprzyjającą aurę realizują przygotowany jeszcze na początku roku plan wyjazdowych sparingów. W czwartek, na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Nowych Skalmierzycach spotkali się z zespołem Trampkarza Starszego miejscowej Pogoni. Mecz rozegrany systemem 3×25 minut, w trzeciej odsłonie był okazją sprawdzenia się dla sporej grupy zawodników drugiej drużyny naszych trampkarzy.

Sobota to z kolei wyjazd do Sieradza i towarzyski mecz z tamtejszą Wartą. Spotkanie ciekawe, obfitujące w dużą ilość zakończonych golami akcji, i choć ostatecznie przegrane przez KKS 5:7, będące kolejną cenną lekcją na etapie przygotowań do rozgrywek ligowych.

Tak naprawdę trudno jest jeszcze ocenić, w jakim miejscu przygotowań jesteśmy. Każdy sparing to właściwie kolejny krok na etapie przestawiania się z kilkumiesięcznej gry w hali, bądź na orliku, na pełnowymiarowe boisko. Przychodzi to z trudem i wcale mnie to nie dziwi, szacunek dla zawodników, że w ogóle potrafią się odnaleźć na dużym boisku schodząc z orlika. Dlatego też staramy się tak zorganizować sobie czas, by poza regularnymi treningami grać jak najwięcej meczów na „normalnych” obiektach. Mam nadzieję, że przyniesie to zamierzony efekt, w odpowiednim momencie – podkreśla trener Karol Kiełbik.

***

02.03.2017 r.
Pogoń Nowe Skalmierzyce (trampkarz starszy) – KKS Kalisz 5:5 (1:4,1:1,3:0).
Bramki dla KKS:
Jakub Konopa (3), Szymon Sałata, Szymon Olejnik.

***

04.03.2017
Warta Sieradz – KKS Kalisz 7:5 (3:2, 2:0, 2:3)
Bramki dla KKS:
Jakub Konopa (2), Szymon Sałata (2), Eliasz Kasołka.

KKS Kalisz:
Igor Bośnjak – Piotr Krzyżaniak, Jakub Pawelec (Mikołaj Nastawski), Wiktor Bury, Marcin Stysiał – Szymon Olejnik, Szymon Sałata (Kacper Hankowski), Kamil Zakrzewski (Mateusz Molek), Kamil Przysiecki (Jakub Zachara) – Jakub Konopa (Eliasz Kasołka), Jakub Janiszewski (Filip Król)