Trenuj i ucz się. Seniorzy czekają na młodzież.

Szansę gry w szeregach seniorskiego zespołu naszych piłkarzy otrzymują kolejni młodzi zawodnicy. Drzwi wciąż jednak pozostają otwarte. Sztab szkoleniowy naszego trzecioligowca zamierza sukcesywnie testować dobrze zapowiadających się juniorów.

W trzecioligowym zespole, jakim jest aktualnie kaliski KKS, musi grać przynajmniej dwóch zawodników urodzonych w 1996 roku lub młodszych. Jednak oferta skierowana do młodych kakaesiaków podyktowana jest nie tylko ligowymi wymogami. To element szerszej wizji rozwoju klubu, której jednym z elementów ma być budowanie potencjału seniorskiego zespołu w oparciu o sportowy potencjał własnych zawodników.

– Chcemy, by docierało do nas jak najwięcej informacji o zdolnych zawodnikach z drużyn juniorskich. Bycie najlepszym w swojej grupie nie wystarczy. Trzeba cały czas pracować nad podnoszeniem swoich umiejętności. Doskonałą ku temu okazją jest możliwość trenowania i gry z bardziej doświadczonymi zawodnikami. Niektórzy z juniorów już do nas dołączyli, niewykluczone, że w nadchodzących tygodniach zaprosimy kolejnych, wszystko zależy od rekomendacji trenera prowadzącego – mówi Piotr Morawski, trener drużyny seniorów.

Już od dawna w szeregach naszego trzecioligowca trenuje i rozgrywa mecze 18-letni Jakub Budrowski (na zdjęciu), z ekipy Juniorów Starszych. Od początku zimowego okresu przygotowawczego treningi z zespołem seniorów rozpoczęli też jego koledzy z tego samego rocznika: Damian Matczak, Jakub Kania i Szymon Pacholski. Z kolei w minionym tygodniu szansę taką otrzymał też, wyróżniony przez trenera Krzysztofa Laskowskiego, 16-letni Miłosz Matuszewski z ekipy Juniorów Młodszych.