Falstart z Pogonią

W inauguracyjnym spotkaniu rundy wiosennej kakaesiacy przegrali z Pogonią Lębork 0:1.

Spotkanie od samego początku nie przyniosło zbyt wielu emocji, choć to kakaesiacy lepiej w nie weszli. Swoich okazji strzałami z dystansu szukali Błażej Ciesielski i Ivelin Kostov, jednak ich uderzenia przeleciały nad bramką strzeżoną przez Macieja Szlagę. Najbliżej szczęścia był debiutujący w KKS-ie Patryk Palat, jednak i on minimalnie chybił. Kiedy wydawało się, że pierwsza część spotkania zakończy się bezbramkowym remisem w polu karnym Dominik Domagalski nieprzepisowo zatrzymał Adriana Kochanka, a prowadzący spotkanie Dawid Maciejewski wskazał na rzut karny. Do piłki podszedł doświadczony Marcin Kajca, jednak znakomicie między słupkami spisał się kolejny debiutant w barwach KKS-u – Artur Melon, który sparował piłkę na rzut rożny.

Od początku drugiej połowy ponownie więcej dogodnych do zdobycia gola sytuacji mieli kaliszanie, ale zarówno uderzenie Błażeja Ciesielskiego, jak i strzały Rafała Jankowskiego, Mateusza Gawlika i Stayko Stoycheva nie znalazły drogi do bramki Szlagi. Najlepszą okazję zmarnował jedna Patryk Palat, który gdyby czysto uderzył w piłkę byłby autorem chyba najpiękniejszego trafienia w tym sezonie. Tymczasem to przyjezdni bezlitośnie skorzystali z nadarzającej się okazji. W 87. minucie szybkie wznowienie rzutu z autu wykorzystał bezbłędnie Arkadiusz Byczkowski zapewniając swojej drużynie zwycięstwo 1:0.

KKS oprócz trzech punktów stracił również Marcina Lisa, który tuż po meczu udał się do szpitala ze złamaną ręką. W następnej kolejce niebiesko-biało-zieloni zmierzą się z Chemikiem Bydgoszcz. Transmisja na żywo z tego spotkania w KKS TV dostępna będzie na KKSKalisz.pl

***

18. kolejka III ligi gr. 2, 11.03.2017, godz. 16:00, Wał Matejki 2
KKS Kalisz – Pogoń Lębork 0:1 (0:0
0:1 Arkadiusz Byczkowski 87. min

KKS Kalisz: Artur Melon – Dominik Domagalski, Damian Czech, Mateusz Gawlik, Łukasz Grabowski, Marcin Lis, Stayko Stoychev (81. Marcin Tomaszewski), Ivelin Kostov, Patryk Palat, Błażej Ciesielski (73. Yuki Nemoto), Rafał Jankowski

Pogoń Lębork:
Maciej Szlaga – Daniel Górski, Wojciech Musuła, Michał Szałek, Adrian Kochanek, Marcin Kajca, Maciej Szymański (75. Joshua Balogun Kayode), Mateusz Madziąg, Fabian Słowiński, Daniel Wólkiewicz (72. Mateusz Wesserling), Damian Formela (46. Arkadiusz Byczkowski)

Żółte kartki: Patryk Palat (KKS Kalisz), Maciej Szymański, Michał Szałek (Pogoń Lębork)

Sędziowe: Dawid Maciejewski oraz Adam Szuda, Tomasz Nowicki, Mateusz Matuszak (KS WZPN Poznań)

Widzów:
600