Kontrolnie z Polonią

Kolejny mecz i kolejne doświadczenie, bo też nawierzchnia boiska inna niż zwykle. Nim nasi piłkarze przyzwyczaili się do „murawy”, gospodarze zdążyli odskoczyć na kilka goli.

– Rozpoczęliśmy fatalnie, bo już po siedmiu minutach przegrywaliśmy 0:4. Cztery strzały i cztery bramki, ale przyznam, że pierwszy raz przyszło nam grać na boisku, gdzie odbywają się mecze hokeja na trawie. Chłopcy nie są przyzwyczajeni grać w butach halowych na tego rodzaju nawierzchni, potrzebowali więc trochę czasu, by odnaleźć się w nowych warunkach. Z upływem minut mecz wyglądał coraz lepiej. Pierwsza tercja była słaba w naszym wykonaniu, ale dwie kolejne wyglądały już znacznie lepiej, czego efektem były zdobyte gole. Mógł paść jeszcze jeden, ale w trzeciej tercji Nikodem Olszewski nie wykorzystał rzutu karnego. Był to już to ostatni sparing na sztucznej murawie. Mam nadzieję, że ten zaplanowany na najbliższą sobotę, z Ostrovią, uda nam się zagrać na trawie – podsumowuje trener Adrian Dąbrowski

***

Polonia Środa Wielkopolska – KKS Kalisz 6:2 (4:0,1:1,1:1)
Bramki dla KKS-u:
Patryk Zieliński, Alex Lebioda.

KKS Kalisz: Tomasz Trzęsała, Wojciech Kubiński, Mateusz Łuczak, Bartosz Łyszczyński, Patryk Zieliński, Patryk Banasiak, Adam Stein, Nikodem Olszewski, Adam Zadka, Simone Pica, Marcin Zarzycki, Kacper Jabłoński, Alex Lebioda, Szymon Marciniak, Wiktor Smuś, Martin Ratajczyk, Michał Kulig.