Trampkarze grali w Środzie, w końcu na trawie.

Nie ustają w przygotowaniach do ligowej wiosny nasi Trampkarze Młodsi. Kolejny sparing, zagrali w minioną niedzielę, w Środzie Wielkopolskiej.

To był już piąty mecz kontrolny, jaki podopieczni trenera Karola Kiełbika zagrali w okresie przygotowawczym, ale pierwszy na boisku trawiastym i w dodatku z wymagającym rywalem. Zarówno trener, jak i zawodnicy byli tym faktem bardzo usatysfakcjonowani.

Nareszcie – chciałoby się powiedzieć. Bardzo dobrze, że w końcu udało nam się zagrać na trawie, bo to zupełnie inne warunki. Takie, w jakich będziemy grać mecze ligowe i do których jak najszybciej musimy się ponownie przyzwyczaić. W niedzielnym spotkaniu widać było ewidentnie, jak bardzo chłopcy są spragnieni natury, bo zagrali zupełnie poprawny mecz. Oczywiście nie wszystko jeszcze wychodziło idealnie, bo jak dotąd nie mieliśmy treningu w takich warunkach, ale widać było jakiś plan na grę, wolę walki. Nie chciałbym nikogo wyróżniać, ale bardzo dobrze zaprezentowała się formacja defensywna. Być może dwie stracone bramki są tego zaprzeczeniem, ale były one wynikiem indywidualnych błędów, jako całość obrona spisywała się bez zarzutu – podsumowuje trener Karol Kiełbik.

W najbliższą środę zespół wybiera się na mecz z MKS-em Kluczbork.

***

Polonia Środa Wielkopolska – KKS Kalisz 2:3 (0:2,1:0,1:1)
Bramki dla KKS-u:
0:1 Kamil Zakrzewski 21.min, 0:2 Jakub Konopa 28.min, 2:3 Eliasz Kasołka 87.min.

KKS Kalisz: Igor Bośnjak (Krystian Pawłowicz) – Mateusz Kościelak (Piotr Krzyżaniak), Igor Koniusz, Jakub Pawelec, Marcin Stysiał – Szymon Olejnik (Michał Grzegorski), Kamil Zakrzewski (Jakub Zachara), Mateusz Molek (Kamil Przysiecki), Wiktor Bury (Wiktor Wilczyński) – Jakub Konopa (Filip Janiszewski), Eliasz Kasołka