Młodzicy na trójmeczu w Koninie

Sparingowo spędzili sobotę także nasi Młodzicy Młodsi. Podopieczni Adama Zielińskiego wybrali się na trójmecz do Konina.

Młodzi kakaesiacy zagrali w Koninie dwa spotkania: z Mieszkiem Gniezno i Górnikiem Konin. Niestety oba przegrali. W pierwszym z meczów zespół tracił bramki głównie po kontrach przeciwnika. Niekorzystny rezultat udało się zmienić tylko połowicznie. Na wyrównanie, a tym bardziej objęcie prowadzenia, zabrakł czasu.

Z kolei mecz z Górnikiem wyglądał zupełnie odwrotnie. Tym razem to kakaesiacy jako pierwsi wyszli na prowadzenie. Niestety mając dwubramkową przewagę, w ciągu pięciu minut stracili trzy gole. W późniejszej fazie meczu, choć atakowały obie strony, zdecydowanie skuteczniejsi okazali się gospodarze.

Tego dnia nasza gra była przeplatana dobrymi i złymi momentami. Na pewno mecze te były dla chłopców kolejną okazją do zbierania cennych doświadczeń. Trochę jednak martwią nie tyle same wyniki, co gra. Mam wrażenie jakby coś się zacięło. Akcje przeprowadzane są dość mozolnie, w odbiorze też nie funkcjonujemy już tak dobrze. Owszem zdarzają się dobre momenty, ale są one krótkotrwałe. Tymczasem jeśli chcemy dominować na boisku musimy być w pełni skoncentrowani, starając się jak najdłużej utrzymywać przy piłce i dążyć do sfinalizowania akcji. Nie wiem, być może jedną z przyczyn jest po prostu zmęczenie. Od początku stycznia chłopcy, poza treningami, systematycznie grają sparingi i biorą udział w turniejach. Dlatego nadchodzący weekend spożytkujemy na odpoczynek, aby każdy z zawodników złapał trochę świeżości przed kolejnymi meczami kontrolnymi – podsumowuje trener Adam Zieliński.

Tydzień wcześniej zespół zagrał też sparing w Jarocinie, z tamtejszą Akademią Piłkarską Reissa. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 6:0.

Był to niestety kolejny wyjazd w okrojonym składzie, spowodowanym uczestnictwem niektórych zawodników w turnieju im. J. Goli. Przeciwnik od samego początku przejął inicjatywę na boisku, wypracowując sobie liczne akcje bramkowe. Wprawdzie udało nam się kilkakrotnie odpowiedzieć, ale piłka nie chciała wpaść do bramki.

***

AP Reissa Jarocin – KKS Kalisz 6:0
KKS Kalisz: Piotr Pawlaczyk, Bernard Goździewicz, Tymon Ochędzan, Artur Śrama, Filip Żurawski, Wiktor Kleczewski, Jan Kobyłka, Piotr Osman, Miłosz Grzesiak, Denis Juszczak.

***

Mieszko Gniezno- KKS Kalisz 2:1 (0:0)
Bramka dla KKS-u:
Jan Kobyłka

Górnik Konin – KKS Kalisz 8:4 (4:2)
Bramki dla KKS-u:
Jan Kobyłka, Piotr Osman, Miłosz Grzesiak, Michał Ozdowski.

KKS Kalisz: Piotr Pawlaczyk, Jan Knapik, Maciej Egiert, Oskar Tyc, Filip Żurawski, Wiktor Kleczewski, Piotr Osman, Jan Kobyłka, Jan Żyżniewski, Dawid Ciesielski, Tymon Ochędzan, Michał Ozdowski, Aleksy Lachowicz, Miłosz Grzesiak.