Młodziczki na podium mistrzostw Wielkopolski

Na trzecim miejscu zakończyły udział w Mistrzostwach Wielkopolski U-13 młodziczki KKS-u. Ostatni z cyklu czterech turniejów podopieczne Marcina Molka rozegrały 26 marca, w Krobi.

Pierwsze dwa turnieje odbyły się jesienią w Grodzisku Wielkopolskim i w Koninie. Gospodarzem trzeciego, w niedzielę 19 marca, był Kalisz. Kakaesiaczki przystąpiły do rozgrywek osłabione brakiem dwóch czołowych zawodniczek, bramkarki Pauliny Paceś oraz kapitan drużyny Julii Jasińskiej, co niestety nie pozostało bez wpływu na przebieg i wyniki zmagań. Nasze młodziczki od samego początku źle weszły w turniej, po słabym meczu przegrywając z drużyną Ostrovii. Kilka momentów dekoncentracji i proste błędy w każdym z meczów sprawiały, że to rywalki strzelały bramki, a dobrze zagrana druga połowa spotkania z Grodziskiem, znaczna część pierwszej połowy z Krobią oraz mecz z Koninem to zdecydowanie za mało, by myśleć o dobrym wyniku i zdobyczach punktowych.

– Podczas gry były oczywiście pozytywne momenty, które pokazują jak dużym potencjałem dysponuje zespół, ale nadal musimy pracować nad koncentracją podczas całego spotkania oraz skutecznością, która też niestety zawiodła. Plusem jest na pewno występ najmłodszych zawodniczek, Basi Kubiak i Wiktorii Bany, które pokazały dużą waleczność i brak kompleksów w konfrontacji ze starszymi rywalkami. Nie sposób też nie wspomnieć hat-trick’a ustrzelonego prze Julkę Cieślak, która w tym meczu pokazała próbkę swoich możliwości oraz pięknej bramki z rzutu wolnego strzelonej przez Karolinę Stasiak. Mimo trzech porażek cała drużyna zasługuje na gratulacje, ponieważ grając w dużym osłabieniu każda z zawodniczek starała się dać z siebie wszystko – podsumowuje trener Marcin Molek.

Tydzień później w Krobi rozegrany został czwarty i zarazem ostatni, będący zarazem finałem Mistrzostw Wielkopolski Młodziczek w sezonie 2016/2017. Zdecydowanym faworytem do triumfu w całych rozgrywkach i zarazem awansu do międzywojewódzkiego szczebla rozgrywek, była drużyna A4 Respect Krobia. Walka toczyła się więc w dużej mierze o II miejsce, także premiowane awansem. W najlepszej sytuacji była drużyna z Grodziska Wielkopolskiego, która po trzech rozegranych wcześniej turniejach, miała czteropunktową przewagę nad naszym zespołem oraz pięciopunktową nad drużyną z Ostrowa Wielkopolskiego.

W Krobi, kakaesiaczki, poza kontuzjowaną Magdaleną Nowak, wystąpiły w optymalnym składzie, co od razu przełożyło się na lepszą grę. Widać było wyraźnie, jak wiele dał powrót nieobecnych wcześniej w Kaliszu Pauliny Paceś i Julii Jasińskiej. W pojedynku z Ostrovią drużyna pokazała się z bardzo dobrej strony, mając optyczną przewagę i kontrolę nad meczem, niestety jeden poważny błąd i kontra rywalek zakończyły się strzeloną przez nie bramką. Pomimo ambitnej gry i kilku dogodnych sytuacji nie udało się kakaesiaczkom odwrócić losów tego meczu. W drugim spotkaniu przeciwniczkami kaliszanek były zawodniczki Medyka Konin. Rywalki, podobnie jak w poprzednich dwóch turniejach rozpoczęły od prowadzenia 1:0, ale nasze dziewczyny wzięły się w garść i po dość ciężkim meczu, po bramkach Julii Jasińskiej i Julii Cieślak, ostatecznie ograły Medyczki 2:1. Ten mecz dawał jeszcze kakaesiaczkom nadzieję na II miejsce w końcowej klasyfikacji. Niestety bardzo dobry turniej rozgrywała także drużyna z Grodziska, która po niespodziewanym remisie z zespołem Medyka, ograła naszą drużynę i pokonała Ostrovię. Takie wyniki sprawiły, że podopiecznym Marcina Molka pozostała już tylko walka o najniższy stopień podium. Nie mając nic do stracenia drużyna postanowiła walczyć do końca. Dziewczyny pokazały, że z każdym można powalczyć i mimo porażki 1:3 z Krobią, pozostawiły pozytywne wrażenie. To właśnie w meczu z gospodyniami swoją pierwszą bramkę w oficjalnym meczu KKS-u i zarazem honorową w tym spotkaniu, strzeliła Zuzanna Waszak. Ostatni mecz w turnieju to istny popis naszych zawodniczek. Nie tylko duża przewaga nad rywalkami, ale też gra ładna dla oka. Wynik 4:0 to tak naprawdę najniższy wymiar kary dla drużyny Gromu Wolsztyn. Bramki w tym meczu strzelały niezawodne Julki: Jasińska i Cieślak. III miejsce kakaesiaczek było jednak uzależnione od wyniku meczu Medyk Konin – Ostrovia Ostrów Wlkp. Każdy, oprócz zwycięstwa Ostrovi dawał kaliszankom miejsce na podium. Mecz rozpoczął się fatalnie z perspektywy naszej drużyny, gdyż Ostrovia prowadziła już 2:0. Waleczne Medyczki pokazały jednak charakter i doprowadziły do stanu 3:2. W ostatniej akcji meczu ostrowianki wyrównały na 3:3. Miejsce na podium nasze „trójkolorowe” dziewczyny miały więc pewne. Na pierwszym miejscu uplasował się zespół z Krobi, a na drugim z Grodziska Wielkopolskiego.

– Całe rozgrywki można zaliczyć na plus. Dziewczyny miały okazję rozegrać cztery turnieje, w których zaprezentowały się zupełnie poprawnie. Szkoda, że nie udało się awansować do kolejnego etapu, ale już teraz możemy obiecać, że powalczymy o to w przyszłym roku. Dużym plusem jest to, iż kilka zawodniczek strzeliło swoje debiutanckie bramki w barwach KKS-u,
a najmłodsze w drużynie miały możliwość zaprezentowania się w meczach o stawkę. Całej drużynie i każdej zawodniczce z osobna należą się wielkie gratulacje. Ponadto wielkie podziękowania dla kibicujących nam rodziców – mówi trener Marcin Molek.

***

III Turniej Mistrzostw Wielkopolski Młodziczek (U 13), Kalisz 19.03.2017 r.

Wyniki:

KKPK Medyk Konin – GSS Grodzisk Wlkp. 1:1

KKS Kalisz – Ostrovia Ostrów Wlkp. 0:3

GSS Grodzisk Wlkp. – KA4 ResPect Krobia 1:3

KKPK Medyk Konin – KKS Kalisz 1:4
Bramki dla KKS-u:
Julia Cieślak (3), Karolina Stasiak

Ostrovia Ostrów Wlkp. – GSS Grodzisk Wlkp. 4:2

KKPK Medyk Konin – KA4 ResPect Krobia 1:5

KKS Kalisz – GSS Grodzisk Wlkp. 0:3

KA4 ResPect Krobia – Ostrovia Ostrów Wlkp. 3:2

KA4 ResPect Krobia – KKS Kalisz 5:0

KKPK Medyk Konin – Ostrovia Ostrów Wlkp 2:4

Klasyfikacja turnieju w Kaliszu:
1. KA 4 resPect Krobia
2. Ostrovia Ostrów Wlkp.
3. GSS Grodzisk Wlkp.
4. KKS Kalisz
5. Medyk Konin

KKS Kalisz: Magdalena Nowak – Weronika Baranowska, Julia Cieślak (kapitan), Karolina Stasiak, Anna Kasperczak, Zuzanna Waszak, Wiktoria Bany, Barbara Kubiak.

***

IV Turniej Mistrzostw Wielkopolski Młodziczek (U 13), Krobia, 26.03.2017r.

Wyniki:

KA 4 resPect Krobia – Grom Wolsztyn 6:0

KKPK Medyk Konin – GSS Grodzisk Wlkp. 1:1

KKS Kalisz – Ostrovia Ostrów Wlkp 0:1

KA 4 resPect Krobia – Medyk Konin 2:1

Grom Wolsztyn – Ostrovia Ostrów Wlkp 1:4

KKS Kalisz – GSS Grodzisk Wlkp 0:2

KA4 ResPect Krobia – Ostrovia Ostrów Wlkp 1:0

KKPK Medyk Konin – KKS Kalisz 1:2
Bramki dla KKS-u:
Julia Cieślak, Julia Jasińska

GSS Grodzisk Wlkp – Grom Wolsztyn 4:0

KA4 ResPect Krobia – KKS Kalisz 3:1
Bramka dla KKS-u:
Zuzanna Waszak

Ostrovia Ostrów Wlkp – GSS Grodzisk Wlkp 0:3

KKPK Medyk Konin – Grom Wolsztyn 5:0

GSS Grodzisk Wlkp – KA4 ResPect Krobia 0:2

KKS Kalisz – Grom Wolsztyn 4:0
Bramki dla KKS-u:
Julia Jasińska (3), Julia Cieślak

KKPK Medyk Konin – Ostrovia Ostrów Wlkp 3:3

KKS Kalisz
: Paulina Paceś – Julia Jasińska (kapitan), Weronika Baranowska, Julia Cieślak, Karolina Stasiak, Anna Kasperczak, Zuzanna Waszak, Wiktoria Bany, Barbara Kubiak.

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Wielkopolski Młodziczek:
1. KA 4 resPect Krobia
2. GSS Grodzisk Wlkp.
3. KKS Kalisz
4. Ostrovia Ostrów Wlkp.
5. Medyk Konin
6. Grom Wolsztyn