Grzegorz Kulawinek zasila szeregi sekcji tenisa

Miło nam poinformować, że wspólnie z Grzegorzem Kulawinkiem (założycielem MUKS Tenis Max i właścicielem Kaliskich kortów Tenisowych) podjęliśmy decyzję o połączeniu sił w tworzeniu silnego klubu tenisowego.

Grzegorz, który jest licencjonowanym trenerem tenisa Polskiego Związku Tenisowego, posiadającym uprawnienia International Tennis Coach oraz wieloletnie doświadczenie, zasili nasz zespół trenerski, kierowany przez Tomasza Matuszewskiego. Jego podopieczni, którzy chcą kontynuować lub rozpocząć zawodniczą przygodę z tenisem, zmienią barwy klubowe na niebiesko-biało-zielone. Tworzenie nowych grup naborowych odbywać się będzie już pod wspólnym szyldem Sekcji Tenisa KKS Kalisz.

Decyzja o fuzji dwóch kaliskich klubów tenisowych została podjęta przede wszystkim dla wsparcia rozwoju tej dyscypliny w naszym mieście. Uznaliśmy, że wspólnie jesteśmy w stanie szybciej zmierzać do wyznaczonych celów czyli popularyzacji „białego sportu” w Kaliszu i podniesienia jego poziomu. Sekcja Tenisa KKS Kalisz w ciągu kilku najbliższych lat powinna naszym zdaniem stać się rozpoznawalnym w Polsce klubem tenisowym, ze względu na swoją aktywność i wyniki sportowe zawodników.

Priorytetem wspólnych działań, poza szkoleniem zawodniczym, będzie popularyzacja tenisa wśród dzieci. Niebawem rozpoczniemy pilotażowy program pokazowych lekcji tenisa dla dzieci z klas I-III w kaliskich szkołach podstawowych, który w nowym roku szkolnym ma zaowocować wprowadzeniem zajęć tenisowych w wybranych placówkach. Pakiety wdrożeniowe obejmą również szkolenie nauczycieli na animatorów tenis 10, które zostaną przeprowadzone przez Grzegorza Kulawinka wykładowcę PZT jak również wyposażenie sprzętowe.

Ponadto weźmiemy udział lub zorganizujemy wydarzenia szeroko promujące tenis ziemny, takie jak ubiegłoroczna akcja PZT i BNP Paribas Dzieciaki do Rakiet.

Zorganizujemy również szereg turniejów, dających możliwość naszym dotychczasowym i nowym podopiecznym próbowania swych sił w zawodach WTK PZT i Tenis 10. Pierwszy z nich już 6-7 maja na kortach KTT przy ul. Łódzkiej (WTK PZT w kategoriach U-14 chłopcy i U-12 dziewczęta ).

Połączenie klubowej działalności Sekcji tenisa KKS i Tenis Max Grzegorza Kulawinka, a także udana współpraca z Zarządem Kaliskiego Towarzystwa Tenisowego, pod kierownictwem Konrada Lipińskiego, dowodzi, że środowisko tenisowe w naszym mieście jest gotowe na stworzenie silnego ośrodka tenisowego. Wierzymy, że w ślad za rosnącą popularnością dyscypliny, integracją środowiska i wynikami sportowymi pojawi się również zainteresowanie włodarzy miejskich stanem infrastruktury tenisowej.