Mocny początek sezonu. Pływacy KKS-u z medalami „International Swimming Cup”.

Rewelacyjnie rozpoczęli sezon zawodnicy sekcji pływackiej kaliskiego KKS-u. Podczas rozegranego w miniony weekend w Poznaniu Międzynarodowego Mitingu Pływackiego kilkakrotnie stawali na podium, znacznie poprawiając swoje rekordy życiowe.

Na 50-metrowym basenie olimpijskim w Poznaniu stawiło się 600 pływaków z kilku krajów. Poza zawodnikami z kilkudziesięciu klubów z Polski, także reprezentanci Łotwy, Litwy i Białorusi. Kaliscy zawodnicy zaprezentowali się w tej wysokiej rangi imprezie rewelacyjnie. I nie chodzi tu tylko o miejsca premiowane medalami, ale o styl w jakim po nie sięgali, bijąc rekordy życiowe o kilka, a nawet kilkanaście sekund. Najczęściej na podium stawali Michał Mikołajczyk, Mikołaj Biedka oraz Zuzanna Domżol. W finałach swoich kategorii wiekowych popłynęli Martyna Jakubczak, Julia Maik, Julia Łakomiak i Daniel Wytwer.

Zawodnicy naszego klubu osiągnęli wyniki dające im w rankingach ogólnopolskich miejsca w pierwszej dziesiątce, w swoich kategoriach wiekowych – podkreśla zadowolony z postawy swoich podopiecznych trener Dominik Grudziński.

Mikołaj Biedka, aktualny mistrz Polski w żabce, okazał się świetnym kraulistą, uzyskując bardzo dobre wyniki na dystansach 200 i 400 merów. W stylu klasycznym, w swoim roczniku był bezkonkurencyjny. Po raz kolejny wysoki poziom zaprezentował Michał Mikołajczyk, który mimo bardzo ciężkiego okresu treningowego uzyskał wyniki lepsze od swoich rekordów życiowych w koronnych konkurencjach: 50, 100 i 200 metrów stylem dowolnym. Już za miesiąc Michał wystartuje w Mistrzostwami Polski Seniorów w Lublinie, gdzie będzie się starał uzyskać minimum na Mistrzostwa Europy w Netanji

Bardzo dobrze popłynęła Zuzanna Domżol, która na dystansach 400 i 800 metrów osiągnęła wyniki na miarę pierwszej dziesiątki w kraju. Julia Maik – finalistka A mistrzostw Polski – uzyskała rewelacyjne rezultaty w swoich koronnych konkurencjach sprinterskich: na 50 i 100 metrów stylem dowolnym, plasujące ją aktualnie na poziomie 3. miejsca w kraju. Bardzo dobre rezultaty na dystansie 50,100 i 200 metrów stylem grzbietowym uzyskała Martyna Jakubczak, a na 200 i 400 metrów stylem dowolnym Wiktoria Szymańska. Z dobrej strony pokazali się także Daniel Wytwer, Maciej Łubik , Julia Łakomiak i Wiktor Biskup, którzy poprawiali swoje rekordy życiowe. Nie sposób pominąć również 11-letniej Alicji Nogaj, która zrobiła rewelacyjne wyniki na dystansie 50 metrów stylem klasycznym, dowolnym i grzbietowym, dające jej miejsce w pierwszej dwudziestce w kraju w tej kategorii wiekowej.

– Jestem bardzo zadowolony z wyników jakie moi zawodnicy uzyskali na tym etapie treningów. Jesteśmy teraz w fazie budowania wytrzymałości, zarówno w wodzie jaki i tej siłowej – na lądzie, wymagającej treningów o dużych objętościach i mocnej pracy, niekoniecznie lubianej przez pływaków. Mimo tego uzyskali oni świetne, jak na ten okres przygotowań wyniki. Jestem bardzo dumny z ich startów i cieszę się, że możemy pisać o kolejnych sukcesach naszych kaliskich pływaków. Idzie nowe, równie dobre, ambitne i zdolne – podsumowuje trener Dominik Grudziński

***

Medaliści „International Swimming Cup Poznań 2017”
Mikołaj Biedka – II miejsce 400m stylem dowolnym, III miejsce 200m stylem dowolnym
Michał Mikołajczyk – II miejsce 200m stylem dowolnym
Zuzanna Domżol – I miejsce 800m stylem dowolnym, III miejsce 400m stylem dowolnym, III miejsce 200m stylem dowolnym.