Puchar Polski uroczyście podsumowany. Byliśmy tam.

Wyjątkowa pod względem sportowym była dla naszego klubu zakończona właśnie edycja piłkarskiego Pucharu Polski. Doceniły to również władze PZPN-u zapraszając prezesa klubu na oficjalne zakończenie i podsumowanie tych prestiżowych rozgrywek.

Pucharowe zmagania w sezonie 2016/2017 na pewno będziemy długo pamiętać, bo dla Kaliskiego Klubu Sportowego mają one wartość historyczną. Nasi seniorzy, co nie miało miejsca nigdy wcześniej, dotarli do 1/16 tych prestiżowych rozgrywek i po raz pierwszy spotkali się w oficjalnym meczu z zespołem z Ekstraklasy. W dodatku czołowy napastnik i etatowy snajper naszej ekipy – Rafał Jankowski – z dorobkiem 4 goli znalazł się na czele klasyfikacji najlepszych strzelców Pucharu Polski. Owe osiągnięcia nie pozostały niezauważone przez władze Polskiego Związku Piłki Nożnej. Na zaproszenie Zbigniewa Bońka, prezesa PZPN-u, Robert Trzęsała, prezes KKS-u uczestniczył w uroczystym spotkaniu na PGE Narodowym, stanowiącym oficjalne podsumowanie ostatniej edycji PP. W gronie zaproszonych znaleźli się prezesi wszystkich klubów, które dotarły do co najmniej 1/16 PP, jak również przedstawiciele zarządu PZPN, dziennikarze i trenerzy, z Adamem Nawałką na czele.

Po raz pierwszy od momentu powstania naszego klubu, mogliśmy w uczestniczyć w tak uroczystym spotkaniu czołowych przedstawicieli polskiego środowiska piłkarskiego. To naprawdę duże wyróżnienie, ale też swego rodzaju dowód uznania dla wyników jakie udało nam się osiągnąć w ostatniej edycji Pucharu Polski. Dla mnie była to również doskonała okazja do rozmów i wymiany doświadczeń z prezesami innych klubów, na temat kierowania tego typu strukturami – mówi Robert Trzęsła dodając – Szkoda, że nasz zespół tak szybko zakończył udział w tegorocznej edycji Okręgowego Pucharu Polski, mam jednak nadzieję, że inne reprezentacje z naszego okręgu zagrają tak jak KKS, docierając aż do szczebla centralnego rozgrywek.

fot. laczynaspilka.pl