Rusza nabór do klas sportowych

Informujemy, że w Szkole Podstawowej nr 18 im. Janusza Kusocińskiego (ul. Podmiejska 9a) od nowego roku szkolnego zaczną funkcjonować klasy sportowe o profilu piłka nożna dla chłopców w rocznika 2007 (IV klasa) i 2004 (VII klasa).

Przypomnijmy, że już w tym roku jest jedna taka klasa, a trenują w niej chłopcy z rocznika 2006. Klasy sportowe powstają przy współudziale naszego klubu, a zajęcia z zakresu piłki nożnej będą prowadzili trenerzy klubowi posiadający uprawnienia do pracy w szkole i prowadzenia zespołu w rozgrywkach związkowych. Uczniowie, którzy zechcą do nich uczęszczać będą reprezentowali KKS Włókniarz 1925 Kalisz w rozgrywkach ligowych odpowiednich do swojego wieku.

Od poniedziałku rozpoczyna się nabór do klas piłkarskich. Od 8 do 12 maja w sekretariacie szkoły ( w godz. 8:00 – 15:00) należy złożyć wniosek o przyjęcie do klasy sportowej. Taki wniosek muszą złożyć rodzice zainteresowanych chłopców. Złożenie wniosku dotyczy także uczniów już uczęszczających do SP nr 18. Wniosek będzie dostępny w sekretariacie szkoły i klubu.

***

W kolejnym tygodniu w szkole odbędą się testy sprawnościowe. Testy zaplanowano na następujące dni:

– wtorek 16 maja od godz. 16.30 oraz środa 17 maja od godz. 16.30 (testy dla uczniów z rocznika 2007 i 2008, którzy w nowym roku szkolnym pójdą do klasy IV oraz dla uczniów z rocznika 2004, którzy idą do klasy VII)

– czwartek 18 maja od godz. 16.00 (testy dla chłopców z rocznika 2004, którzy aktualnie trenują w KKS-ie)

Testy sportowe odbędą się w szkole na boisku ze sztuczną nawierzchnią (typu Orlik). O szczegółach testów rodzice zostaną poinformowani podczas składania podań do szkoły.

fot. Google Street View