Młodzicy z kompletem punktów

Bez straty punktów zakończyli swoje weekendowe mecze ligowe nasi młodzicy. Młodsi wygrali w Odolanowie, a starsi w Ostrowie – z liderem tabeli.

Zadowolenia nie kryje zwłaszcza trener Adrian Dąbrowski, bo potyczka z prowadzącą w ligowych zmaganiach Ostrovią była dla zespołu sporym wyzwaniem. Jego podopieczni doskonale sobie jednak poradzili, zarówno pod względem sportowym, jak i z presją, która chcąc nie chcąc, zawsze towarzyszy pojedynkom z liderem.

– To był naprawdę świetny mecz w naszym wykonaniu. Dłonie same składały się do braw. Zespół zagrał konsekwentnie w obronie, dobrze realizując założone cele. Wysoki pressing sprawdził się w stu procentach
– podsumowuje trener Adrian Dąbrowski.

Wyższość nad rywalem udowodnili też Młodzicy Młodsi, choć z ich postawy w całym meczu trener Adam Zieliński nie jest do końca zadowolony. Zwłaszcza pierwsza połowa wyglądała dość słabo, będąc zaprzeczeniem rzeczywistego potencjału jakim dysponuje zespół. Mała aktywność i uczestnictwo w meczu kończyły się niepotrzebnymi stratami, a w wielu momentach „szarpana” gra powodowała oddanie inicjatywy przeciwnikowi. Zupełnie inaczej wyglądała natomiast druga odsłona spotkania.

Aktywność na boisku prawie ze wzorowa, co przełożyło się na jakość gry i tworzone wolnymi sektorami boiska sytuacje zakończone bramkami – mówi trener Adam Zieliński. – Na pewno zabrakło nam w tym spotkaniu konsekwencji. Mimo założeń, które się nie zmieniają, czyli wykorzystywania własnych umiejętności, pewnej decyzyjności na boisku, gry indywidualnej i zespołowej w zależności od sytuacji, w pierwszej połowie chłopcy sprawiali wrażenie jakby myślami byli gdzieś indziej, co przełożyło się na słabą grę. Nadal musimy pracować nad koncentracją.

***

Młodzik Starszy
Ostrovia Ostrów Wielkopolski – KKS Kalisz 1:2 (1:1)
Bramki dla KKS-u
: Adam Zadka, Patryk Zieliński

KKS Kalisz: Tomasz Trzęsała, Wojciech Kubiński, Mateusz Łuczak, Bartosz Łyszczyński, Nikodem Olszewski, Adam Stein, Adam Zadka, Alex Lebioda, Patryk Banasiak, Patryk Zieliński, Kacper Jabłoński, Marcin Zarzycki, Martin Ratajczyk, Simone Pica, Wiktor Smuś, Mikołaj Dalek.

***

Młodzik Młodszy
Odolanovia Odolanów – KKS Kalisz 0:6 (0:0)
Bramki dla KKS-u:
Michał Ozdowski (2), Wiktor Kleczewski (2), Piotr Osman, Jakub Biś

KKS Kalisz: Piotr Pawlaczyk, Maciej Egiert, Jan Knapik, Michał Ozdowski, Filip Żurawski, Wiktor Kleczewski, Piotr Osman, Jan Żyżniewski, Jan Kobyłka, Dawid Ciesielski, Artur Śrama, Jakub Biś.